reklamı kapat

POPÜLER

Canon Photo Culling

En iyi fotoğraflarınızı seçen uygulama: Canon Photo Cullin‪g [İndir]

Görüntüleme devi Canon, bu sefer fotoğraf makinesi değil bir uygulama ile gündemde. Photo Cullin‪g kullanıma sunulmuş durumda.

Buradan ücretsiz olarak (Üç günlük deneme sürümü sonrası aylık 3 dolar / Türkiye’de henüz aktif değil) elde edebileceğiniz iOS uygulaması Canon Photo Cullin‪g, temel olarak telefonunuzda yer alan fotoğrafları yapay zeka kullanarak inceliyor ve en iyilerini seçerek karşınıza getirebiliyor. Telefonu ile çok fazla fotoğraf çekenler için çok güzel olan ve ciddi zaman kazandırdığı aktarılan uygulama, değerlendirme sürecide fotoğraftaki kişilerin gözlerinin kapalı olup olmamasına, fotoğrafın kesinliğine ve kumlamaya bakıyor. Aynı zamanda duyguları da değerlendiren Photo Cullin‪g, karar verme aşamasında özelleştirme seçenekleri de sunuyor. Benzer fotoğrafları da tespit ederek bir araya getiren ve böylece arşiv yönetimini çok kolaylaştıran uygulama, özellikle Instagram fenomenlerinin ve kadınların hoşuna gidecek izlenimi oluşturuyor. Uygulamanın Android için ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Canon geçtiğimiz yılın sonunda Google Fotoğraflar ortaklığı da kurmuştu

Şirket destekli makinelere sahip kullanıcıların çektikleri fotoğrafları Google Fotoğraflar üzerinde yedeklemesine imkan tanımaya başladı. Bu süreç iOS ve Android için bulunan ve makine ile kablosuz olarak bağlantı kurabilen “image.canon” uygulaması üstünden yürüyor. Çektiğiniz fotoğraflar kablosuz olarak telefona, oradan da hızlı şekilde Google Fotoğraflar‘a gidiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu da çok kullanışlı ve zahmetsiz bir sürecin kapılarını aralıyor. Bunun için kişilerin ilk ayı ücretsiz olan Google One üyeliğine ihtiyaç bulunuyor. Bu üyelik paketi daha sonra aylık 100 GB alanı 2 dolara veriyor. Sürece destek veren Canon imzalı fotoğraf makinelerine ise burada ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

En yeni elektrikli motosikletlerden