reklamı kapat

POPÜLER

Powerslayer

Enerji israfını ortadan kaldıran şarj adaptörü [Video]

Günümüzde kullanılan mobil cihazların güçlü teknik özelliklere sahip olması enerji ihtiyacını beraberinde getiriyor. Mobil cihazları sürekli olarak şarj etmek ise yüklü miktarda elektrik faturası geleceği anlamına geliyor. Mobil cihazları şarj etmek için kullanılan şarj adaptörleri cihazları şarj etmediği durumda (prize takılıysa) dahi enerji tüketebiliyor. Californialı Velvetwire tarafından tasarlanan Powerslayer isimli şarj adaptörü, bu soruna bir çözüm getiriyor.
Powerslayer
Akıllı yazılım ile şık bir tasarımı bir araya getiren ve şimdiye kadarki en akıllı çözümlerinden biri olan şarj adaptörü, bekleme modundayken enerji israfını ortadan kaldırıyor. Mobil cihazın tam olarak şarj edilip edilmediği şarj adaptörünün üzerinde yer alan gösterge üzerinden öğrenilebiliyor. Yeşil ışık cihazın pili tam olarak  şarj edildiğinde, turuncu ışık ise cihazı şarj ederken ortaya çıkıyor.
Powerslayer
Kickstarter‘da topladığı yaklaşık 32 bin dolarla (25 bin dolar bağış gerekiyordu) üretim bandına giren Powerslayer, beyaz, siyah, kırmız ve  mavi renk seçenekleriyle birlikte önümüzdeki yılın ocak ayında piyasada olacak. Yalnızca şarj adaptörünü satın almak isterseniz 40 dolar, şarj adaptörünün yanında  Lightning şarj kablosu isterseniz 55 dolar, tüm bunlara ek seyahat çantası da isterseniz 75 dolar ödemeniz gerektiğini söyleyelim. Powerslayer, enerji israfını ortadan kaldırdığı için satış fiyatının hiç de yüksek olmadığının altını çizmekte yarar var.
Powerslayer

Powerslayer
Powerslayer

VİDEO