reklamı kapat

POPÜLER

Barack Obama kariyerine NBA 2K17’de devam ediyor [Video]

Barack Obama eğlenceli selfie videosundan, teknoloji alanında yaptığı atılımlara kadar pek çok icraatla yeni nesil teknolojilere olan ilgisini her daim gösterdi. Bugünlerde görevi Donald Trump’a devreden Barack Obama’nın yeni kariyeri ise NBA’de şekillenecek gibi görünüyor. En azından dijital ortamda.

44’üncü Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama kariyerini yeniden şekillendirmek için soluğu basketbol sahalarında alsa eminiz ki ortamı hiç yabancılamaz. Nitekim YouTube kullanıcısı NykeFaller‘da böyle düşünmüş olacak ki NBA’de Barack Obama’nın neler yapabileceğini gösteren bir video hazırlamış. Bunun için NBA 2k17 oyunundan yararlanan NykeFaller’ın ortaya çıkardığı 3 dakikalık video ise oldukça eğlenceli.

Oyunun hikaye modu olan My Career’dan faydalanan NykeFaller, Obama’nın yeni “tutkusunu” canlandırma konusunda oldukça başarılı olmuş. Videonun başında kendini tanıtan Barack Obama oldukça atletik olduğunu ve Beyaz Saray’daki ofisinde toplantılar arasında ağırlık çalıştığını belirtiyor. Farklı takımlarda basket sevinçlerine şahit olduğumuz Obama’yı videoda dab yaparken de görebilirsiniz.

Videonun sonunda Obama’ya “Prez” diye seslenmesini ise görmezden geliyoruz. Zira oyunun kariyer modunda oyuncuya otamatik olarak Prez ismi veriliyor. NykeFaller’ın bu video için bir hayli zaman harcadığını da ekleyelim. Oyun içi görseller için 10 gün boyunca her akşam düzenli kayıt alan YouTuber, düzenlemeyi ise bir günde hallettiğini belirtiyor.