reklamı kapat

POPÜLER

Evernote 5’in Mac’e özel versiyonu güncellendi [Video]


Google Play ve iOS platformlarında yer alan not alma uygulaması Evernote, şimdi de Mac için güncellendi. OS versiyonu için beta sürecinden çıkan uygulamanın yenilikleri arasında son notlara hızlı erişim, defter genişlemesi ve klavye kısayolları yer alıyor. 100’ün üzerinde yenilikle birlikte gelen Evernote 5, yenilenmiş bir arayüzle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kullanıcılar yenilenen arayüz sayesinde daha kolay gezinme olanağına sahip.
Evernote 5
Notlara göz atma ve not oluşturma ise artık çok daha kolay şekilde yapılıyor. Notlar listenizde artık hem kişisel not defterlerinizdeki hem de katıldığınız not defterlerinizdeki tüm notlar bir listede görüntüleniyor. Evernote 5, kullanıcılara yenilenmiş kart görünümü deneyimini de sunuyor. Yenilenen kartlar görünümü notlarınızı bilgilendirici ve kolay taranabilir bir liste halinde görüntüleyebiliyor. Genişletilmiş kartlar görünümü ise kullanıcıların büyük not kümelerine tam ekranda bakabilmesine olanak tanıyor. Uygulamada yer alan diğer bir yenilik ise not düzenleyicisi. Kullanıcılar bundan böyle içerikleri düzgün bir şekilde bölümlere ayırıyor ve içeriklerini uygun şekilde gerektiği gibi genişletiyor. Not konumunu değiştirme sayesinde ise kullanıcılar notlarına coğrafi konum ekleyebiliyor veya değiştirebiliyor.
Evernote 5
Evernote 5 bunun yanında dosyayı hızlı bir şekilde düz metne dönüştürmeye de olanak tanıyor. Izgara görünümü tüm defterleri tek bir yere topluyor ve not defterlerinizi veya etiketlerinizi ada veya not sayısına göre sıralayabiliyor. Atlas modu ise, Evernote’taki notlarınızı haritalar üzerinde görmenize olanak sağlıyor. Evernote’un harita görünümünde yakınlaştırma ve uzaklaştırma da yapılabiliyor. Daha birçok yeniliğin yer aldığı uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.
Evernote 5
Evernote 5
VİDEO