reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Haber Kaynağını güncelledi

Son zamanlarda mobil mesajlaşma servislerine yoğunlaşan Facebook, nihayet ana sosyal medya aracını hatırladı. Haber Kaynağını güncelleyen sosyal medya devi, kullanıcılara bu konuda daha geniş yetkiler tanıyor.

Bildiğiniz üzere Facebook’un Haber Kaynağı, Başlıca Haberler ve En Yeniler olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. En Yeniler, her yeni güncellemeyi en üste taşırken, Başlıca Haberler gün içinde görece daha önemli gelişmeleri gösteriyor. Ancak bu önemli haberler Facebook algoritmasından geçtiği için kullanıcılar neyi ne kadar görmek istediği konusunda pek söz sahibi değildi.

Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar artık arkadaş, grup, beğendikleri sayfalar arasından en çok görmek istediklerini seçme şansına sahipler. Haber Kaynağının üzerine gelince sol tarafta çıkan dişli ikonundan ulaşılan tercihler kısmından, istediğiniz kişilere veya sayfalara “Başta Gör” diyerek öncelik tanıyabilirsiniz. Öncelik verdiğiniz kişi ve sayfalar Haber Kaynağının daha üst kısımlarında ve daha sık yer alacaktır. Yine aynı kısımdan daha önce takipten çıkarılan kişiler ve sayfaları da görebilir ve tercihlerinizi buradan ayarlayabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR