reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook’un spoilerları engelleyen yeni özelliği

Popüler dizi ve filmlerin yayınlandığı gibi sosyal medyada yorumlanmaya başlaması spoiler tehditini de büyütmüş durumda. Facebook bunu önleyecek özelliğini duyurdu.

Game of Thrones ya da Avengers filmleri gibi büyük yapımların yayın dönemlerinde interneti bir panik hali sarıyor. Çünkü hayatımızın merkezine oturan sosyal medyada spoiler görmek istemeyen kullanıcılar tedirgin hissediyor. Güncel önerilerle dönem dönem yayınladığımız “Sosyal medyada spoilerlardan korunma” yazılarımızda ise çoğu zaman üçüncü parti uygulamaları öneriyoruz. Çünkü Facebook gibi bazı büyük sosyal medya sitelerinde “kelimeyi sessize alma” özelliği yerleşik halde yok. Twitter’da çok kullanılan bu özellik nihayet Facebook’a geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kelimeyi sessize alma

Sosyal medya devi kullanıcıların haber kaynağındaki kontrolünü artırmak için yeni bir özellik test ettiklerini açıkladı. Keyboard Snooze olarak adlandırılan bu özellik, halihazırda Twitter’da var olan “kelimeleri sessize alma” özelliği. Söz konusu özelliğe göre kullanıcılar artık sessize almak istedikleri kelimeleri seçip bu kelimeyi içeren gönderileri ayıklayabilecek. Kişi, sayfa veya grup paylaşımı fark etmeksizin sistem o kelimeyi gördüğünde, o gönderiyi otomatik olarak gizleyecek. Şimdilik sistem sadece 30 gün boyunca sessize alıyor gibi görünüyor. Böylelikle sosyal medya devi daha etkili bir Haber Kaynağı deneyimi sunmayı amaçlıyor. Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı ise şimdilik net değil. Resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.