reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook’a gizli yorum atma desteği mi geliyor?

Sosyal medyanın en büyük platformu konumunda bulunan Facebook, bugün ufak bir kitle üzerinde yeni bir özelliğin testine daha başladı

Bugün istediğiniz arkadaşları 30 gün boyunca sessize alma özelliğini devreye alan Facebook, şimdi de gizli yorum özelliğini test ediyor. Herkese gelip gelmeyeceği henüz bilinmeyen özellik, kişilerin paylaşımlar altına gizli yorum atmasına imkan tanıyor. Bunun için mesaj penceresinin yanına bir kilit simgesi koyan şirket, buradan özel ayarlar sunuyor. Bu ayarlardan yorumun kimler tarafından görünebileceği belirlenebiliyor. Burada attığım yorumu “sadece arkadaşlar ve içerik sahibi, sadece arkadaşlar, içerik sahibi ile yorum atanlar ve son olarak herkes görebilir” seçenekleri sunuluyor. Bu sayede atılan bir yorum üzerinden tanınmayan kişilerle uğraşmak zorunda kalınmayacağı görülüyor. Test edilen özellik özellikle kadınlar için çok faydalı görünürken, karmaşık olmayan yapısıyla da güzel duruyor.

Facebook

Facebook sürekli yeni özellikler test ediyor

Bugün kullanıma sunulan arkadaşları sessize alma özelliği, arkadaşlıktan çıkarmak istemediğiniz ancak paylaşımlarını da görmek istemedikleriniz için çok güzel görünüyor. Bunun üzerine gizli yorum atma desteğini de getirecek gibi görünen şirket, yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor. Özelliğin ilk olarak masaüstüne geleceği tahmin edilirken, zaman hakkında yapılan bir açıklama bulunmuyor. Yeni özelliği siz nasıl buldunuz?