reklamı kapat

POPÜLER

Continental
Continental
Continental

Dünya devi, elektrikli otomobiller için kablosuz şarj istasyonunu tanıtmaya hazırlanıyor

Almanya merkezli dünyanın en büyük lastik şirketlerinden Continental, otomobil teknolojisinin her alanında çalışma gösteriyor. Şirket CES 2018 fuarına ise elektrikli otomobillerin geleceğini getiriyor.

Biliyorsunuz otomobil sektörünün geleceğinde elektrikli otomobiller yer alıyor. İşte bu alana büyük önem veren şirket, CES 2018’de elektrikli otomobiller için geliştirdiği “kablosuz şarj istasyonunu” tanıtmaya hazırlanıyor. BMW, Mercedes ve diğer birçok otomobil üreticisinin de geliştirdiği otomobiller için kablosuz şarj istasyonları, şarj sürecini çok da kolay hale getiriyor. Bu sayede kişilerin araçların hiçbir kablo takmasına gerek kalmıyor. Continental’in geliştirdiği endüktif şarj sistemi ise söylendiği kadarıyla 11 kW şarj kapasitesine sahip. Üzerinde duran otomobile her dakikada 1 kilometre gidecek kadar elektrik yükleyebilen sistem, otomobil altına takılan özel bir sistem ile elektrik alışverişi yapıyor. Yani bu sistemin otomobil tarafından da desteklenmesi gerekiyor. Ayrıca sistemin özel bir konumlandırma sistemi bulunuyor.

Continental AllCharge sistemini de tanıtmaya hazırlanıyor

Şirketin CES 2018’e göstereceği bir diğer teknoloji ise AllCharge sistemi. Temel olarak otomobillerin hem AC hem de sayıları az olan hızlı DC şarj istasyonlarında şarj edilebilmesinin önünü aralıyor. Evrensel olarak çalışan sistem, iki şarj istasyonundan da sonuna kadar yararlanıyor. AC / DC dönüşümünü modifiye edilmiş aktarma organına entegre eden sistem, araç dışına AC akım da verebiliyor. Yani elektrikli otomobil mini buzdolabı gibi elektrikli aletleri sorunsuz şekilde çalıştırabiliyor. AllCharge sisteminin doğru şartlar altında 300 km‘lik menzili sadece 10 dakikada sunabildiği belirtiliyor. Bu da elektrikli gelecek için harika duruyor.