reklamı kapat

POPÜLER

Facebook “insanlı” asistan servisi hazırlığında

Facebook sonunda kendi asistan servisi için çalışmalara başladı. Facebook’un Messenger servisine layık gördüğü asistanı, Siri veya Cortana’dan çok daha farklı bir çalışma prensibine sahip. Zira “Moneypenny” isimli asistan kullanıcıları sanal değil, doğrudan “gerçek” insanlarla iletişime geçiriyor.

The Information‘ın haberine göre Facebook, mesajlaşma servisi Messenger’a entegre edeceği Moneypenny ile kullanıcılara ürün ve hizmetler hakkında bilgi vermek ve bunun yanında ürün satışı konusunda yardımcı olmak istiyor. Yani bir nevi çağrı merkezi servisi diyebiliriz. İsimden de anlaşılacağı üzere bu daha çok alışveriş odaklı olacaktır. Bu arada Moneypenny ismi, James Bond filmlerindeki sekreter Miss Moneypenny’den geliyor. Facebook’un test aşamasına soktuğu söylenen Moneypenny hakkında şimdilik yeterli bilgi bulunmuyor.

Öte yandan sosyal medya devi mesajlaşma servisini Facebook’tan koparıp bağımsız bir uygulama olarak sunacağını duyurduğunu buna çoğumuz anlam verememişti. Ancak son zamanlarda Messenger’a yapılan yatırımları gördükçe Facebook’un çok daha büyük planları olduğunu anlıyoruz. Moneypenny hakkında önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgilere ulaşmayı bekliyoruz.

YORUMLAR