reklamı kapat

POPÜLER

Facebook şimdi de hava durumu işine el atmaya hazırlanıyor

Facebook, kullanılması gereken neredeyse tek uygulama olabilmek için yoğun bir çaba gösteriyor. İsveç çakısı misali her türlü özelliği bünyesine alarak canlı yayın servislerinden mesajlaşma uygulamalarına kadar birçok rakibi karşısına alan Facebook, şimdi de hava durumunu aktaran site ve uygulamaları zor duruma sokacak bir yeniliğe gidiyor.

Bilindiği üzere bazı zamanlar Facebook’a giriş yapıldığında haber akışının en tepesinde bir kutucuk kendisini gösteriyor. Bu kutucukta havanın güneşli olacağı, yağmur yağabileceği veya bulutlu bir gün yaşanacağıyla ilgili bazı bilgiler veriyor. Tek cümlelik bu hava durumu raporunda detaylı bilgilere yer verilmiyor ve sadece kullanıcıya küçük bir bilgi aktarılmış oluyor. Şimdi ise hem mobilde hem de internetteki Facebook’ta detaylı hava tahminleri verilmeye hazırlanıyor. Hava durumu bilgilerini weather.com’dan alacağı belirtilen Facebook’un saatlik ve günlük hava durumu bilgileri vereceği belirtiliyor. Böylece kullanıcılar yalnızca yağmurun yağacağını öğrenmekle yetinmiyor ve yağışın ne zaman başlayacağı, ne kadar süreceği ve güneşli havanın ne zaman geri döneceği gibi bilgilere de erişmiş oluyor.

Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada kullanıcıların önem verdiği bilgileri Facebook’ta toplamak istediklerini ve hava durumu özelliğinin de bunun bir parçası olduğunu ifade ediyor. Belli başlı ülkelerde kullanıma sunulan özelliğin yakında tüm dünyada kullanılabilir hale geleceği belirtiliyor.