reklamı kapat

POPÜLER

Facebook, WhatsApp’ın gizlilik politikası konusunda geri adım attı

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp son zamanlarda Avrupa ülkelerinin şikayetleriyle baş etmeye çalışıyor. Şikayetlerin giderek artmasıyla uygulamanın sahibi olan Facebook geçici olarak veri akışını durdurdu.

Her geçen gün bir yenilikle karşımıza çıkan WhatsApp ücretsiz oluşuyla büyük ilgi görüyor. Üstelik uygulama içinde reklam yer almıyor. Ancak Facebook sahibi olduğu bu uygulamayı kullananların verilerine erişim hakkına sahip. Bu sebeple son zamanlarda WhatsApp’ta ekli olan kişiler Facebook tarafından arkadaş olarak önerilmeye başlanmıştı. Ancak iki uygulamanın veri paylaşma politikası birçok Avrupa ülkesinden büyük tepki gördü. İngiltere, İspanya, İtalya ve Almanya bu konuda başı çekiyordu. Avrupa Birliği‘nin 28 üyesi de veri paylaşımı konusunda endişelerini dile getirince Facebook geri adım atmak zorunda kaldı.

The Financial Times‘ın haberine göre tüm bu şikayetlerden ötürü sıkıntı yaşayan WhatsApp, Avrupa’da bir süreliğine Facebook’a veri akışında bulunmayacak. Facebook ve WhatsApp yetkilileri sorunları çözmek için Avrupalı temsilcilerle görüşmeye başlayacak.

YORUMLAR