reklamı kapat

POPÜLER

Mazda’nın en yeni yarışçısı: RT24-P

17 Kasım 2016

Mazda, 2017 sezonunda, motor sporları organizasyonunda temsilcisi olacak yeni modelini Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında görücüye çıkardı.

Mazda, devam etmekte olan Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında 2017 CX-5 ile birlikte uluslararası yarış organizasyonlarında kullacağını otomobilini görücüye çıkardı. Uluslararası Motor Sporları Federasyonu’nun belirlediği kurallar doğrultusunda geliştirilen Mazda RT24-P’nin tasarımı tamamiyle Mazda’nın yarış ekibine ait. Yarışa katılan diğer otomobillere oranla Kodo tasarım diliyle yine fark yaratacak olan Mazda ekibi tasarımın yanında işin mekanik kısmında da bir hayli iyi iş çıkarmış.
mazdaracing4

Tasarım çizgilerine baktığımızda Mazda’nın arka tarafta yer verdiği kanatçık ve ön spoiler göze çarpan parçalar arasında yer alıyor. Toplamda 600 beygir güce sahip olan RT24-P, bu gücü 2.0 litrelik dört silindirli motorundan elde ediyor. Mazda RT24-P, gerçekleşecek test sürüşleri ve son kontrollerin ardından, 2017 Ocak ayı içerisinde Daytona pistinde start alacak Rolex 24 yarışında ilk kez boy gösterecek.

YORUMLAR