reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’a entegre Xperia miro ve çift SIM kart destekli Xperia tipo

Sony, bugün Xperia ailesinin iki yeni üyesinin, Xperia miro ve Xperia tipo ve tipo dual’in duyurusunu yaptı. Küçük boyutlu olan ve farklı özellikleriyle ön plana çıkan iki telefonda da Android işletim sisteminin en yeni sürümü 4.0 bulunuyor.
Sony Xperia miro
Ekranı tipo dual’e kıyasla 0,3 inç kadar daha büyük olan miro’nun 3,5 inç büyüklüğündeki ekranı 320×480 piksel yani VGA çözünürlük veriyor. İşlemci olarak da tek çekirdekli 800 MHz’lik Qualcomm Snapdragon S1 kullanıyor. Telefonun LED flaş destekli 5 megapiksellik kamerası HD video kaydı yapabiliyor. Daha yüksek ses kalitesi sunan xLOUD teknolojisine de sahip telefonun en önemli özelliği Facebook ile bütünleşik bir yapıda olması. İşletim sistemine entegre edilen fonksiyonlarla Facebook üzerinde paylaşım yapmak ve bir şeyleri beğenmek kolaylaşıyor. Sony’nin siyah, siyah/pembe, beyaz ve beyaz/altın sarısı renklerinde piyasaya sunacağını duyurduğu telefonun fiyatı şu an için belirsiz.
Sony Xperia tipo
Duyurulan bir diğer telefon olan tipo ise 3,2 inçlik, VGA çözünürlüklü bir ekrana sahip. Arka yüzündeki ana kameranın çözünürlüğü 3,2 megapiksel. Bu özellikleri düşük olmasına rağmen tipo’nun işlemcisi 800 MHz hızında çalışıyor. Yani günlük kullanım için yeterli. Telefonun inceliği 13 mm, ağırlığı da 99 gram. En önemli özelliği ise tipo dual adını taşıyan versiyonunun Sony’nin ilk çift SIM kartlı modeli olması. Adındaki dual de zaten buna bir gönderme. Beyaz, siyaz, kırmızı ve mavi renk seçeneklerine sahip olacak telefonun fiyatı henüz belli değil ancak çok yüksek olacağını da tahmin etmiyoruz.

Sony Xperia miro

Sony Xperia tipo