reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Facebook Podcast

Facebook’a gelecek Podcast servisinin çıkış tarihi belli oldu

Apple ve Spotify’ın ardından Facebook da kendi Podcast hizmetini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. The Verge’ün aktardığı habere göre Facebook, önümüzdeki hafta kendi Podcast servisini hizmete sunacak.

Advertisement

22 Haziran’da kullanıma sunulması beklenen servis sayesinde kullanıcılar hazırlanan Podcast’leri Facebook üzerinden dinleyebilecek. Kullanıcılar aynı zamanda diledikleri podcast’ları hızlı bir şekilde arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Facebook ayrıca podcast yayıncılarına içerikleriyle ilgili 1’er dakikalık kısa klipler oluşturmasına da imkan tanıyacak. Bu özellik yayıncıların kullanıma sunması durumunda aktif hale gelecek. Kullanıcılar bundan böyle takip ettikleri kullanıcıların fotoğrafları veya videoları haricinde podcast’lerini dinleme fırsatı bulabilecek. Clubhouse uygulamasının popüler hale gelmesinin farkında olan Facebook’un da bu trende ayak uydurduğu görülüyor. Spotify da dün yaptığı açılamada sesli sohbet özelliği Greenroom’un çok yakında kullanıma sunulacağını belirtmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook’a gelecek Podcast özelliğinin çıkışı için geri sayım başladı

Facebook, Podcast hizmetini 22 Haziran’da kullanıma sunacak olsa da bu özellik ilk etapta belli yayıncılar tarafından kullanılabilecek. İlerleyen haftalarda bu özelliğin tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını tam olarak böyle test ediyor