reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iOS 16
iOS 16
iOS 16
iOS 16

iOS 16 konseptinin sunduğu yenilikler ortaya çıktı

Kısa bir süre önce iOS 16 ile ilgili bir konsept çalışmasını paylaşmıştık. Detaylarını sizlere aktardığımız iOS 16 konseptinin devamı niteliğinde bilgiler ortaya çıktı.

Advertisement

Yeni paylaşılan bilgilere göre iOS 16 konseptinde Apple’ın Instagram benzeri Fotoğraflar uygulaması karşımıza çıkıyor. iOS 15’te bunun ilk sinyallerini paylaşan şirketin iOS 16’ta Fotoğraflar uygulamasını daha da geliştirerek Instagram benzeri bir deneyim sunması bekleniyor. Yeni uygulamada kullanıcıların ailelerin veya sevdiklerinin fotoğraflarını anlık olarak göreceği belirtiliyor. Müzik uygulamasında kapak akışını da çoğu kullanıcının özlediğini düşünüyoruz. Apple’ın müzik uygulamasına kapak akışı özelliğini sunması muhtemel. Ayrıca yatay mod desteğinin gelmesiyle müzik deneyiminin daha iyi olması bekleniyor. Harita uygulamasına yemek siparişi verme özelliğinin de ekleneceği konuşuluyor. Bu sayede kullanıcıların hızlı bir şekilde yemek siparişi verebilecekleri ifade ediliyor. Ayrıca Siri’nin de yemek siparişi verebileceği dile getiriliyor. Hesap Makinesi uygulamasında da çeşitli yenilikleri iOS 16’da görmemiz olası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 16 güncellemesiyle ilgili çalışmalar sürüyor

Saat arayüzünün yeniden tasarlanacağı ve birden fazla zamanlayıcının saat arayüzünde yer alacağı da belirtiliyor. iPhone’lardaki Watch uygulamasının da daha iyi deneyim sunacağı dile getiriliyor. iOS 16’nın önümüzdeki yılın haziran ayında gerçekleşecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılması bekleniyor.

Haberde kullanılan görseller 9to5Mac‘ten alınmıştır

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını tam olarak böyle test ediyor