reklamı kapat

POPÜLER

iOS 8

iOS 9 ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı

9to5Mac, gelecek nesil iOS ile ilgili detayları kendi sayfası üzerinden paylaştı. Bu yılın eylül ayında gerçekleşecek WWDC 2015 etkinliğinde gün ışığına çıkmasını beklediğimiz iOS 9, internet sitesinin iddiasına göre daha stabil ve daha performans odaklı olacak.

Daha önceden OS X Snow Leopard güncellemesinde de benzer bir politikayı izleyen Apple’ın masaüstü işletim sisteminde yenilik yerine stabilitiye ve performansa odaklanmıştı. Şirketin benzeri politikayı iOS 9’da da uygulayacağı söyleniyor. 2013 yılında iOS’in kullanıcı arayüzünde büyük bir yeniliğe giden Apple, parmak izi sensörü Touch ID ve Denetim Merkezi gibi özellikleri kullanıcılarla buluşturmuştu. Geçtiğimiz yıl indirmeye sunulan iOS 8’de ise şirket, kullanıcı arayüzünü iyileştirip Sağlık ve Apple Pay uygulamalarını yayınlamıştı.

Şu an için “Monarch” kod adıyla anılan iOS 9’un performans ve stabiliteye odaklanması durumunda yeni cihazlara destek vermesi bekleniyor. Apple’ın hangi iOS cihazlarında iOS 9’a destek vereceği ise şu an için bilinmiyor. Apple’ın ayrıca iOS 9 ile birlikte Haritalar uygulamasında toplu taşıma ve kapalı alan haritalandırma özelliklerini de kullanıcılara sunacağı ifade ediliyor. iOS 9 ile ilgili detaylar geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

*Haberde kullanılan görsel iOS 8’e aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iOS 9 ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı” için 9 cevap

 1. Her Şeyi Bilen Adam dedi ki:

  64 bit işlemci kullanan cihazlar 32 bit işletim sistemiyle çalışıyor. Performansı, stabiliteyi ve verimi artırmak istiyorlarsa 5S/6/6+ için iOS 9 64 bit işletim sistemini yayınlasınlar.

 2. Onur Demirtaş dedi ki:

  Her şeyi bilmiyorsun ne yazık ki ios8in 64 bit desteği var zaten.

 3. kaan sa dedi ki:

  adam 64 bit işlemcisi olan telefon üretecek ama 64 biti desteklicek yazılımı yazamıcak windows mu sandın birader sen bunu

 4. Eymen dedi ki:

  iOS 8 zaten iPhone 5s/6/6Plus da 64 bit. Bu cümleyi nasıl kurarsın anlamadım.

 5. Eymen dedi ki:

  Çok doğru söyledin

 6. Bared ÇİL dedi ki:

  WWDC 2015 Eylül’de gerçekleşmez, Haziran’da gerçekleşir.

 7. Gokhan dedi ki:

  iOS 9 ile birlikte muhtemelen Siri de Türkçe konuşmaya başlayabilir !!!

 8. Emirhan dedi ki:

  İphone 5 ve üstüne güncelleme,ipad 3 üstüne güncelleme verir.

 9. Emirhan dedi ki:

  İphone 5 ve üstüne güncelleme,ipad 3 üstüne güncelleme verir.