reklamı kapat

POPÜLER

iOS 8

iOS 9 ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı

9to5Mac, gelecek nesil iOS ile ilgili detayları kendi sayfası üzerinden paylaştı. Bu yılın eylül ayında gerçekleşecek WWDC 2015 etkinliğinde gün ışığına çıkmasını beklediğimiz iOS 9, internet sitesinin iddiasına göre daha stabil ve daha performans odaklı olacak.

Daha önceden OS X Snow Leopard güncellemesinde de benzer bir politikayı izleyen Apple’ın masaüstü işletim sisteminde yenilik yerine stabilitiye ve performansa odaklanmıştı. Şirketin benzeri politikayı iOS 9’da da uygulayacağı söyleniyor. 2013 yılında iOS’in kullanıcı arayüzünde büyük bir yeniliğe giden Apple, parmak izi sensörü Touch ID ve Denetim Merkezi gibi özellikleri kullanıcılarla buluşturmuştu. Geçtiğimiz yıl indirmeye sunulan iOS 8’de ise şirket, kullanıcı arayüzünü iyileştirip Sağlık ve Apple Pay uygulamalarını yayınlamıştı.

Şu an için “Monarch” kod adıyla anılan iOS 9’un performans ve stabiliteye odaklanması durumunda yeni cihazlara destek vermesi bekleniyor. Apple’ın hangi iOS cihazlarında iOS 9’a destek vereceği ise şu an için bilinmiyor. Apple’ın ayrıca iOS 9 ile birlikte Haritalar uygulamasında toplu taşıma ve kapalı alan haritalandırma özelliklerini de kullanıcılara sunacağı ifade ediliyor. iOS 9 ile ilgili detaylar geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

*Haberde kullanılan görsel iOS 8’e aittir.