reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music

iOS 10’la gelecek Apple Music yenilikleri belli oldu

Bloomberg’in Apple Music ile yaptığı iddianın ardından bu kez Apple’a yakın kaynaklardan 9to5Mac, müzik servisiyle ilgili iddiada bulundu. 9to5Mac’in aktardığı habere göre Apple Music’teki renkli kullanıcı arayüzü, yerini siyah ve beyaz tonların hakim olduğu arayüze bırakacak.

Bilindiği üzere şu anda Apple Music’teki arayüz albüm kapaklarındaki renklere göre renk değiştiriyor. Yeni arayüzle birlikte büyük boyutlu bir albüm kapak resminin uygulamada yer alacağı belirtiliyor. Bir önceki arayüze kıyasla daha sade bir tasarıma sahip olacağı ifade edilen müzik servisinde buna ek olarak şarkı sözlerinin de geleceği dile getiriliyor. Spotify’ın masaüstü uygulamasında sunulan özellikte olduğu gibi şarkı sözlerinin şarkı esnasında kullanıcılara gösterileceği ifade ediliyor.

Yeni Apple Music’le birlikte “Sizin için” ve “Yeni” bölümlerinde de yenilikler sunulması planlanıyor. Bu bölümlerin daha da sadeleştirilip geliştirileceği, “Yeni” bölümünün de “Keşfet” olarak değiştirileceği belirtiliyor. iOS 10’la birlikte geleceği konuşulan bu yeni özelliklerin haziran ayında gerçekleşecek WWDC etkinliğinde gün ışığına çıkması bekleniyor.