reklamı kapat

POPÜLER

iOS 7, Flickr ve Vimeo desteği ile gelebilir

9to5Mac internet sitesinin haberine göre Apple, Flickr ve Vimeo servislerini önümüzdeki ay tanıtılması beklenen iOS 7’ye entegre edecek. 9To5Mac’in isimsiz kaynaktan aldığı bir bilgiye göre Cupertino’lu şirket, 10-14 Haziran tarihler arasında San Francisco’daki Moscone West binasında gerçekleştireceği Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda (WWDC) Flickr ve Vimeo servislerini iOS 7’ye entegre ettiğini açıklayacak.

Apple’ın iOS 5 mobil işletim sisteminde Twitter, iOS 6’da ise Facebook entegrasyonunu kullanıcılara sunduğunu hatırlatmakta yarar var. Apple’ın iOS 7 işletim sistemine Flickr ve Vimeo’yu getirmesi durumunda bu servisler iOS’li cihazların ayarlar kısmında yer alacak. Kullanıcılar bu servislere kullanıcı adı ve şifrelerini girdikten sonra Flickr ve Vimeo‘ya hızlı bir şekilde ulaşabilecek ve hızlı yükleme olanaklarından faydalanabilecek. Henüz test aşamasında olduğu söylenen iOS 7’de Flickr ve Vimeo’nun yer almaması da muhtemel. Apple’ın, iOS 4 işletim sistemine Facebook’ u entegre etmeyi planladığı iddia edilmiş, bir süre sonra bu iddianın gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmıştı. Bu sebeple Apple’ın iOS 7’de Flickr ve Vimeo servislerini kullanıp kullanmayacağını konuşmak şu an için erken. iOS 7 ve OS X 10.9 ile ilgili gelişmelerin Dünya Geliştiricler Konferansı’nda görücüye çıkması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iOS 7, Flickr ve Vimeo desteği ile gelebilir” için bir cevap

  1. aurvay dedi ki:

    Flickr’ın ve Vimeo’nun profesyonel depolama/sergileme sistemleri olduğu düşünüldüğünde ve bu kanallara yüklenen medyanın ekseriyetle belli bir prodüksiyondan geçmiş ürünler oluşu da hesaba katıldığında, mobil cihazlarda çekilen fotoğraf ve video için doğru adresler olmadığı sonucuna ulaşmak kolay.

    Uzun lafın kısası: ne alaka? Hiç ihtimal vermiyorum.
    Hadi Instagram ve Viddy/Vine falan denilse, bir derece…