reklamı kapat

POPÜLER

Yenilenen Flickr, 1 TB depolama alanı sunuyor

Geçtiğimiz gün 1,1 milyar dolara ücretsiz blog servisi Tumblr‘ı satın alan Yahoo, bir taraftan da bünyesinde olduğu servisleri geliştiriyor. Fotoğraf paylaşım servisi Flickr da Yahoo’nun üzerinde çalıştığı servislerden yalnızca biri. Yahoo, Flickr’da gerçekleştirdiği yenilikleri New York’ta düzenlediği etkinlikte görücüye çıkardı.

Flickr’da yapılan en dikkat çekici yenilik 1 TB’lık  fotoğraf depolama alanının ücretsiz olarak kullanıcılara sunulması. Kullanıcılar 16 megapiksel çözünürlük boyutuna sahip olan tam 218.453 fotoğrafı internet sitesi üzerine depolayabiliyor. Megapiksel çözünürlük boyutu düştükçe daha fazla fotoğraf internet sitesine yüklenebiliyor. Flickr, kullanıcılara fotoğraflar haricinde videoları da depolayabilme imkanını sunuyor. Kullanıcılar bununla birlikte Flickr’a yükledikleri fotoğrafları Facebook, Twitter, Tumblr ve Pinterest üzeriden arkadaşlarıyla paylaşabiliyor.

Flickr, ücretli abonelik servisi Flick Pro’da da yeniliğe gitmiş durumda. Flickr, yıllık 49 dolar ödeyen Flickr Pro kullanıcılarına bundan böyle reklamları görüntülemeyecek ve isteğe bağlı olarak 2 TB’lık depolama alanını sunacak. Son olarak Yahoo, Android platformu için güncellediği Flickr uygulamasını Google Play Store üzerinden yayınladı. Daha önceki versiyona kıyasla daha verimli şekilde kullanılabilen uygulama, daha önceden iOS için sunulan bir takım özellikleri bünyesinde barındırıyor. Güncellenen uygulamayı buradan indirebilirsiniz.