reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’a “video reklam” geliyor

Gelirlerini arttırmak isteyen Facebook‘un yeni video reklam formatı üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Kulislerde konuşulanlara göre taslak ana hatlarıyla belirlendi.

Financial Times’ın haberine göre sosyal ağ, günümüzde pek çok site tarafından aktif olarak kullanılan video reklamlar üzerinde özel bir çalışma yürütüyor. Öyle ki finansal kazancını arttırmayı hedefleyen Zuckerberg’ün American Express, Coca-Cola, Ford,  Nestle ve Unilever gibi markalarla ön görüşme başlattığı konuşuluyor. İlk etapta her üyenin günde sadece bir kez karşılaşacağı reklamlar yaklaşık 15 saniye sürecek ve platforma 4 milyon dolar gelir sağlayacak. Temmuz ayında tanıtılması beklenen çalışmanın üyeler tarafından nasıl karşılanacağı, ürün pazarlamada ne derece etkin rol oynacağı test sürecinden sonra ortaya çıkacak. Şimdilik resmi şekilde doğrulanmayan projenin akıbeti önümüzdeki süreçte belli olacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Facebook’a “video reklam” geliyor” için 3 cevap

 1. Mert dedi ki:

  Yavaş yavaş ama kararlı bir şekilde kendi sonunu hazırlıyor Facebook!

 2. Engin Gürşen dedi ki:

  Yakın gelecekte sosyal medya sitelerindeki reklam uygulamaları daha da çeşitlenecek. Kullanıcı sayısının hızla artmasını maddi olarak avantaja çevirecek mecralar reklam seçeneklerinde farklı yöntemleri deneyecek.

 3. ismail ozan izci dedi ki:

  nasıl olsa 5 sene sonra yokuz diyorlardır.
  Bir zamanlar icq vardı, sonra msn messenger vardı, şimdi de facebook var. Hazır varken keseyi dolduralım düşüncesi ile yapıyorlar. Kullanıcılarının keyfi sonra geliyor, önce para. Paniğe gerek yok, alternatifi çıkınca facebook’a da yolu gösterirler…