reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’tan sevgili bulmayı kolaylaştıracak yenilik

Facebook şu sıralar test ettiği son yeniliğiyle yalnız bireylerin sevgili bulmalarına yardımcı oluyor. Buna göre sayfalara eklenen butonla ilgilendiğiniz kişinin profilinde gizlediği ilişki durumunu tek tıkla öğrenebilmeniz mümkün hale geliyor.

Sosyal ağın ilginç sayılabilecek son düzenlemesi, milyonlarca üyesi bulunan internet devini bir nevi arkadaşlık platformuna dönüştürüyor. Öyle ki üye profil sayfalarına yerleştirilen “Sor” butonu sayesinde ilişki durumunu herkese açık şekilde paylaşmayan kişilerin bu bilgisine erişebiliyorsunuz. Butona tıkladığınız takdirde açılan kutucukta ilişki durumunu neden öğrenmek istediğiniz soruluyor ve yazacağınız cevap mesaj yoluyla karşı tarafa iletiliyor.

Facebook
Sadece arkadaş listenizdeki kişiler için geçerli olan yenilikte ilişkisi var, yalnız, evli, nişanlı gibi seçenekler yer alıyor. Böylelikle insanların yeni birlikteliklere yelken açmalarında ilk adımı atan Facebook, diğer taraftan markalar için de büyük önem arz ediyor. Zira firmaların kişisel bilgi toplamalarını sağlayan “Sor” butonunun doğru tüketici kitlesine ulaşılmasını kolaylaştırarak ürün satışlarında pozitif etki meydana getirmesi bekleniyor. Şimdilik beta test sürecindeki özelliğin yakın zamanda tüm üyelere açlması düşünülüyor.

Facebook