reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari ve Lamborghini’nin performans geliştiricisinden Maserati Levante projesi [Video]

30 Mart 2017

Almanya merkezli performans geliştiricisi Novitec, ilk SUV projesini Maserati’nin gözde modeli Levante üzerinde gerçekleştirdi.

Lamborghini, Ferrari, McLaren ve Rolls-Royce gibi markaların modelleri üzerinde yaptığı tasarım ve performans geliştirmeleriyle tanıdığımız Novitec ilk SUV modifikasyonunu da gerçekleştirdi. Bu proje için satışlarıyla markanın yüzünü güldüren Maserati Levante‘yi seçen Novitec ekibi araç üzerinde gövdenin yanı sıra performans geliştirmeleriyle de karşımıza çıkıyor. Yapılan geliştirmelerle hem daha güçlü hem daha sportif bir yapıya bürünen Levante de yetenekleri ellere geçtiğinde çok daha etkileyici bir model olabileceğini bir kez daha bizlere kanıtlıyor.


Novitec ekibinin Levante’nin gövdesi üzerinde yaptığı geliştirmelere baktığımızda aracın aerodinamik kriterlerine pozitif etki katan bodykiti görüyoruz. Arkaya ve öne eklediği bu parçaları tamamen karbon fiberden seçen ekip 22 inçlik yeni jantlar ve yükseklik değeri düşürülmüş süspansiyonlarla SUV formundaki araca binek otomobil dinamiklerini entegre etmeye çalışıyor.


Levante’nin güç ünitelerinde yapılan geliştirlemelere baktığımız zaman 3.0 litre hacimli twinturbo V6 motorun 60 beygir ve 80 Nm iyileştirmeyle toplamda 494 beygir güç ve 659 Nm tork değerlerine sahip olduğunu görüyoruz. 0-100 değeri 4,8 saniye olan bu motorun maksimum sürat değeri saatte 272 kilometre. Novitec ekibi benzinli versiyonun yanı sıra 250 beygirlik dizel versiyonda da 301 beygirlik güç artışını ve 0,7 saniyelik 0-100 iyileştirmesinin sağlandığı bir geliştirmeyi Levante sahiplerine opsiyon olarak sunuyor. Maserati gibi Avrupa merkezli performans garajlarının da ilgi odağı olan Levante ile ilgili önümüzdeki günlerde de yeni projeler görme ihtimaliz yüksek gibi gözüküyor.

VİDEO

YORUMLAR