reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Maserati Levante GTS

Performans, hak ettiği yerde; 550 beygirlik Maserati Levante GTS ve öne çıkan özellikleri

Goodwood Hız Festivali’nde gösterimi yapılan Maserati Levante GTS, performans rozetinin ortanca üyesi olarak aileye giriş yapıyor.

Advertisement

25. yaşını kutlayan Goodwood Hız Festivali‘nin beklenen açılış günü nihayet geldi. Tüm dünyadan otomobilin her alanında yer alan isimlerin bir araya geldiği bu özel etkinlik, klasiklerden yeni modellere uzanan geniş bir yelpazeyi barındırıyor. Siemens ortaklığıyla geliştirilen 1965 model Ford Mustang‘in sürücüsüz teknolojiyle katılımcılara bir ilki yaşatacağı festivalde ilk kez sahne alacak otomobiller de yüzünü göstermeye başladı. Bu çerçevede karşımıza çıkan Maserati Levante GTS de, Goodwood’un hakkını verecek parçalardan birisi olacak. Quattroporte’den hatırladığımız GTS rozetinin gerekliliklerini üzerinde taşıyan modele Ferrari imzalı makineyi transfer eden Maserati, versiyonu mart ayında tanıtımın gerçekleştirdiği Trafeo‘nun altında konumlandıracak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spagetti tadında

Levante GTS’in teknik detaylarına geçmeden önce, nerede konumlandığını anlayabilmek adına amiral gemisi niteliğindeki Trafeo’nun özelliklerini anımsamakta fayda var. GTS ile aynı motorun kullanıldığı Trafeo’da bizleri 590 PS güç ve 730 Nm tork değerleri karşılamıştı. Bu makineyle 0’dan 100’e hızlanmasını sadece 3,9 saniyede tamamlayan versiyonunda maksimumda erişebildiği değerse 300 km/s olarak yerini koruyor. Bugün Goodwood’da karşımıza çıkan GTS ise 3,8 litrelik V8 makinenin 550 PS güç ve 730 Nm tork üreten haline sahip. 0’dan 100’e hızlanmasını 4,2 saniyede tamamlayan GTS’in maksimumda erişebileceği hız ise 292 km/s olarak paylaşıldı. Bunun dışında dış ve iç tasarımında donanımsal farklılıklar barındıran Levante GTS’in fiyat detaylarını önümüzdeki süreçte elde edeceğiz.