reklamı kapat

POPÜLER

Android P

Huawei, Android P sürümünün ismini sızdırdı

Her yeni sürümle beraber Android’in seçeceği isimler de merak konusu. Oreo’dan sonra gelecek Android P’nin açılımı ise Huawei tarafından sızdırılmış olabilir.

Google, henüz Android P’nin açılımını resmi olarak duyurmadı. Ancak önümüzdeki aylarda gelecek güncellemeyle açıklanacak olan isim Huawei’nin Polonya’daki destek ekibi tarafından açıklanmış olabilir. Polonyalı bir kullanıcının Huawei P9 Lite Mini modeli için destek ekibine e-posta atmasıyla isim paylaşılmış. Android 8.0 Oreo güncellemesinin gelip gelmeyeceğini merak eden kullanıcıya gönderilen cevapta cihazın alacağı güncellemelerden bahsedilirken Android Pistachio ismi de görünüyor. Pistachio, antep fıstığı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 9.0’ın adı ne olacak?

Resmi bir açıklama bulunmadığı için sürümün isminin sadece Pistachio olup olmadığı bilinmiyor. Pistachio Ice Cream olabileceği düşünülüyor. İsmin Pistachio olacağı ise tahminler arasında yer alıyordu. Bu sızıntıyla beraber adeta onaylanmış oldu.

Tabii Android 9.0 coşkusu şimdiden başlasa da Android 8.0’ın dağıtımının hala tam kapsamlı yapılmadığını da hatırlatmakta fayda var. Daha pek çok cihaz Oreo güncellemesi alamamışken bir anda gelecek Pistachio güncellemesinin, 8.0’dan daha hızlı yayılıp yayılmayacağını ise zaman gösterecek. Şimdilik beta sürümünün testleri devam ederken, yazılımın son halinin ağustos ayında Android kullanıcılarıyla buluşması bekleniyor.