reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Apple

Huawei kurucusundan gündeme oturan Apple yorumu

Kısa süre önce Huawei ile Amerika arasındaki sorunların en büyük yan kurbanı Apple olabilir haberleri ortaya çıkmıştı. İşte bu konuda Huawei kurucusu Ren Zhengfei‘den ilginç bir açıklama geldi.

Huawei, biliyorsunuz geçtiğimiz hafta Amerika başkanı Trump tarafından kara listeye alındı. Huawei artık Amerika merkezli şirketler ile iş yapamıyor. İşte bu durumdan en çok zarar görecek ismin Apple olma ihtimali bulunuyor. Çünkü Amerika – Çin arasındaki ticari savaştan ve Huawei’ye yönelik adımlardan dolayı Apple’a bir Çin yasağının gelebileceği konuşuluyor. Çin pazarı çok büyük olduğu için böyle bir yasağın Apple’a milyar dolarlar kaybettireceği, gelirlerinin de ciddi bir bölümünü eriteceği söyleniyor. Çin vatandaşları arasında da Huawei’ye destek olmak adına Apple’ın boykot edelim tarzında bir söylem bulunuyor. İşte bu durum hakkında Huawei kurucusu Ren Zhengfei çok açık ve net bir açıklama yaptı. Önemli isim Çin merkezli bir Apple yasağının olmayacağını, olması halinde de bunu protesto edeceğini belirtiyor. Zhengfei, “Apple benim öğretmenim, alana liderlik yapıyor. Bir öğrenci olarak neden öğretmenime karşı geleyim? Asla.” diyor. Bu gerçekten çok büyük ve önemli bir açıklama olarak değerlendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ile Amerika savaşı mevcut kullanıcıları çok fazla endişelendiriyor

Ancak mevcut Huawei cihazlar için şu an bir sıkıntı bulunmuyor. Yani hali hazırda üretim hattından çıkan tüm telefonlar sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor. Sadece gelecek güncellemelerin yavaş gönderilebileceği belirtiliyor. Ancak bunu da Huawei’nin bir şekilde halledeceği tahmin ediliyor. Ayrıca mevcut kullanıcıları mağdur etmemek için Google ile çalışan dev firma, zor zamanlar geçiriyor fakat geleceğe umutla bakıyor. Kendi işletim sistemini geliştiren Huawei’ni, hem Windows hem de Android olmadan hayatta kalmanın ciddi planlarını yapıyor. Firma bu duruma uzun zamandır hazırlandığını belirtiyor. Başına gelen boykot için ciddi bir donanım stoğu yapan firmanın, gelecek adımları büyük merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni tanıtılan ilginç oyun konsolu