reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari’nin 70’inci yılına özel sınırlı sayıda üretilecek modeller [Galeri]

İtalyan süpersport otomobil üreticisi Ferrari‘nin 70‘inci yılına özel olarak sınırlı sayıda üreteceği modelleri ortaya çıktı. Özel bir tasarım firması tarafından geliştirilen tasarım ve renk seçenekleri ile birlikte seride, marka tarihe damga vurmuş Michael Schumacher ve ünlü sinema oyuncusu Steve McQueen‘in isimleri de yer alıyor.

Ferrari, Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen ürün yelpazesinin en yeni temsilcilerinden Aperta ve GTC4 Lusso Turbo‘nun heyecanını yaşıyor. Marka toplamda 350 adet üretilmesi planlanan 70‘inci yıl özel seri modellerinin de görüntüleri ortaya çıktı. Ferrari, 1939 yılında kurulmasına karşın pist dışında ürettiği ilk otomobil için 1947 yılına kadar beklemeyi tercih etmişti. Tailor Made tasarım atölyesinde 70 farklı tasarımcının ortak çalışması sonucu ortaya çıkan modellerde oldukça ünlü isimler de yer alıyor.

ferrarispecieals8
Ferrari motorsporları tarihinin en önemli pilotları arasında yer alan ve emekli olduktan sonra markanın motor geliştirme departmanında görev alan Michael Schumacher için 488 GTB modeli seçildi. Bu modelde Michael Schumacher ile birlikte 2003 yılı F1 takımının da unutulmadığının özellikle altı çiziliyor. F12 Berlinetta‘nın esinlenildiği ve markanın en önemli klasik modelleri arasında yer alan 250 GT Berlinetta SWB‘nin izlerini görmek hala mümkün.

ferrarispecieals4
Efsanevi sinema oyuncusu Steve McQuuen için ise Ferrari California T modelinin seçildiğini görüyoruz. Steve McQueen’in Ferrari hayranlığı ve sahibi olduğu 275 GTB 4 modelinin, Ferrari’nin McQueen anısına California T’yi seçmesindeki en büyük sebeplerden bir tanesi. İlk bakışta rengi ile dikkatleri üzerine çeken 488 Spider modelinin isim tercihi de renginden geliyor. Green Jewel olarak anılacak olan 488 Spider ise 1963 model 250 GT Lusso‘dan esinlenerek ortaya çıktı. Modelde ingiliz yarış ekibi David Piper‘in özel imzasıda yer alıyor. Koleksiyoner tarafından oldukça ilgi görmesi beklenen modellerin yakın zamanda satışa sunulması bekleniyor.