reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari’nin 70. yılı Hublot ortaklığıyla sınırlı üretim saatte buluştu [Video]

Ferrari, sokaklara çıkışının 70. yılının heyecanını yaşarken, Hublot ortaklığı ile geliştirilen saatler bu yıl dönümünü meraklılarının bileklerinde hissetmesine olanak sağlıyor.

Süper otomobil markalarının saat üreticileriyle bir araya gelerek özel üretim saat modelleri ürettiğine geçtiğimiz dönemlerde sıkça şahit olduk ve gelecekte de olmaya devam edeceğiz. Bentley’in Breitling, Range Rover’ın Zenith, Bugatti’nin Parmigiani Fleurier’in ardından bu bahsettiğimiz örneğin son temsilcisi olan Ferrari ve Hublot ortaklığının özel serisiyse bu zamana kadar üretilmiş en anlamlı serilerden bir tanesi olmaya aday olarak karşımıza çıkıyor. Ferrari’nin ilk yol otomobili olan 125 S‘i 1947 yılında asfalta çıkarmasının 70. yılına özel olarak geliştirilen saatin tasarım sürecinde de Ferrari imzası yer alıyor. Geliştirme süreci Ferrari’nin tasarım direktörü Flavio Manzoni tarafından yürütüldüğü açıklanan saat 45 milimetrelik kalınlığa sahip. 30 metreye kadar su geçirmez olan saatte mekanik saatlerin en üst seviyesi olarak kabul edilen ve yer çekimini baz alarak doğruluğu algılayan girdap mekanizmasına yer veriliyor.


Kasa seçeneklerinde karbon fiber ve titanyum materyallere yer verilen saatte Ferrari logosu mekanizmanın yanı sıra düğmede de detay olarak kullanılıyor. Her bir materyal için sadece 70 adet üretileceği açıklanan saatin titanyum versiyonunun 127.000, karbon versiyonunun 137.000, King Gold versiyonun ise 158,000 dolarlık etiket fiyatı bulunuyor.

VİDEO