reklamı kapat

POPÜLER

EA Sports FC 24

FIFA serisine elveda; EA Sports FC 24 incelemesi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da futbol tutkunları tarafından merakla beklenen yeni FIFA oyunu karşımıza çıktı. Bu yıl isim değişikliğine giden FIFA bundan böyle EA Sports FC 24 ismiyle oyun tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

EA Sports her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni futbol oyununu kısa bir süre önce oyun tutkunlarının beğenisine sundu. EA ilk futbol oyununu bundan 30 yıl önce FIFA International Soccer 1994 adıyla satışa çıkartmıştı. Kuş bakışı ve kenar bakış açılarıyla oynanabilen yapım kısa bir sürede önemli bir hayran kitlesine ulaşmıştı.

EA bu oyunun popüler hale gelmesinin ardından her yıl yeni bir futbol oyununu piyasaya sürerek futbol deneyimini hep bir adım daha yukarı taşıdı. Her yeni oyununda yenilikler vadeden EA Sports, 94 yılından günümüze sunduğu tüm oyunlarında FIFA adını kullanmıştı. FIFA ile olan lisans anlaşması kısa bir süre önce biten EA Sports, bu yıl ilk kez yepyeni bir isimle oyuncuların karşısına çıkıyor. EA FC 24 adıyla karşımıza çıkan yeni futbol oyunu aslında FIFA 23’ün devamı niteliğinde bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun merak edilen yeniliklerini sizlerle paylaşalım.