reklamı kapat

POPÜLER

Firefox OS’li ZTE Open C, eBay üzerinden piyasada

ZTE, Firefox OS’li yeni telefonu Open C’yi eBay üzerinden satışa sundu. Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş mağazalarından eBay’in Amerika, İngiltere, Almanya ve uluslararası satış siteleri üzerinden piyasaya sürülen telefon, 800 x 480 piksel çözünürlüklü 4 inç ekran, 4 GB hafıza (microSD mevcut) ve 3,15 megapiksel arka kamerayla birlikte geliyor.


A7 mimarisine sahip 1,2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 200 işlemciden, 512 MB RAM’den ve 1400 mAh kapasiteli pilden güç alan Open C, Firefox OS’in en yeni sürümünü bünyesinde barındırıyor. Yeni sürüm POP3 destekli geliştirilmiş e-posta ve MMS özelliklerini beraberinde getiriyor. Kilit ekranından veya açılış sayfasından müziklere hızlı bir şekilde ulaşım, bu sürümün sunduğu diğer yenilikler arasında yer alıyor. Gelişmiş fotoğraf galerisi uygulaması hızlı bir şekilde fotoğraflara ulaşmayı, geliştirilmiş Bluetooth bağlantısı birçok dosyanın aynı anda paylaşabilmesini sağlıyor. 

ZTE Mobil Cihazlar CEO’su Adam Zeng, Mozilla ve eBay işbirliklerine uluslararası alanda bu yıl da devam ettiklerini ve bu durumdan ötürü heyecanlı olduklarını ifade etti. Zeng, ZTE’nin farklı bir fiyat aralığında en iyi kullanıcı deneyimini talep eden tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için en kapsamlı ve inovatif cihazları tasarlamaya devam edeceğini belirtti. 99,99 dolardan piyasaya çıkan ZTE Open C’nin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şu an için bilinmiyor.