reklamı kapat

POPÜLER

typo2

Fiziksel klavye meraklılarına iPhone 6 uyumlu Typo2

Dokunmatik ekranlı telefonlarda rahat bir şekilde yazı yazamayanlar ve iPhone 6‘da fiziksel klavye kullanmak isteyenler için Typo2 harici klavye duyuruldu.

Hatırlanacağı üzere 2007 yılında ilk iPhone duyurulduğunda Steve Jobs‘ın telefonla ilgili ön plana çıkardığı en önemli şey özelleştirilebilir arayüzü olmasıydı. Tuşlu telefonların tuşlarının değiştirilemediği için her uygulamaya özel olarak programlanamadığına dikkat çeken Jobs, dokunmatik ekranlarda her uygulama için yeni bir arayüz yazılabileceğini dile getirmişti. Bu konuşmanın üzerinden yıllar geçti ve artık akıllı telefonların neredeyse tamamı dokunmatik arayüze sahip. Ancak bazı kullanıcılar halen daha fiziksel klavyeleri tercih ediyor ve onlar için geliştirilen Typo2 yakın zamanda raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

4,7 inç ekranıyla hali hazırda epey büyük bir telefon olan iPhone 6’ya kılıf olarak takılan bu klavye, telefonu daha da büyük bir hale getiriyor. İlk Typo’da klavye benzerliği nedeniyle BlackBerry ile davalık olan şirket, 2.modelde daha farklı bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Ancak teknik anlamda öncekinden farklı bir özelliği bulunmuyor. Şu an yalnızca iPhone 6 için duyurulan klavyenin gelecekte iPhone 6 Plus için de piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Fakat bu dev ekrana bir de klavye eklenirse nasıl bir görüntü oluşacağını söyleyebilmek güç.

99 dolar fiyat etiketine sahip olan klavye şu an ön siparişe açılmış durumda. Normal siparişlerin ne zaman açılacağı ile ilgili ise henüz bir bilgi mevcut değil. Amerika’ya aynı gün içerisinde teslimat yapılabilen cihazın yurtdışına gönderiminin yapıldığını da not düşelim.