reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry Athena
BlackBerry Athena
BlackBerry Athena

Fiziksel klavyeden kopamayanlara özel BlackBerry Athena’dan ilk görseller

Geçtiğimiz yıl isim kullanım hakkını TCL firmasına veren BlackBerry‘nin yeni akıllı telefonlarından Athena ortaya çıktı. Şirketin geleneksel fiziksel klavyesini koruyan model, oldukça uzun görünüyor.

İki ay önce ortaya çıkan üç modelden birisi olan BlackBerry Athena, en baştan belirtmek gerekirse Android işletim sistemi üzerine kuruluyor. Şirketin alışılan fiziksel klavyesinin en güncel haline sahip model, burada sürgülü bir yapı kullanmıyor. Bu yüzde oldukça uzun olan akıllı telefon, köşeli tercih edilen bir kasaya sahip. Alüminyumdan üretildiği görülen telefon, kaymayı önleyen dokulu arkasında çift lensli kamera taşıyor. Parmak izi sensörü “boşluk” tuşuna entegre olan model, klavyenin hemen üzerinde ise kapasitif kontrol butonlarını taşıyor. 3.5 mm kulaklık girişine sahip olan BlackBerry Athena, USB-C portuyla çağa ayak uyduruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BlackBerry Athena
BlackBerry Athena

BlackBerry Athena’nın bilinen teknik özellikleri

Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla telefon gücünü Snapdragon 660 işlemciden alıyor. Luna ve Uni kod adlı modellerle gelecek “orta seviye” modelin, tam 8 GB RAM ile satışa çıkacağı söyleniyor. Temel depolamasının 64 GB olacağı söylenen modelin, diğer özellikleriyle halen gizemini koruyor. Yakın zamanda duyurulması beklenen modellerin, bu noktada çok fazla bekleyeni olduğunu sanmıyoruz. Firmaların daha fazla ekran alanı için “çentik” koymaya başladığı günümüzde, böyle büyük bir klavye çoğu kişi için çok hoş durmuyor. Ayrıca alışıldığı için tuşlarla yazı yazmak artık kişilere zor geliyor.

İlgili Video

Alev kırmızısı en yeni iPhone modelleri