reklamı kapat

POPÜLER

Ford Otosan, Rakun elektrikli motosiklet

Ford Otosan, yerli “Rakun” elektrikli motosiklet modellerini tanıttı

Türkiye’nin alanındaki en büyük isimlerinden Ford Otosan, Rakun elektrikli motosiklet modellerini görücüye çıkardı. İşte detaylar;

Ticari tarafta gerçekten çok büyük işlere imza atan Ford Otosan, HaberTürk’te yer alan habere göre Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş. Şirketini kurdu. Açıklamaya göre yeni şirket ile yenilikçi ve hafif mobilite çözümleri arayan tüm kullanıcılar için farklı iş modelleri ile hizmetlerinin sunulması hedefleniyor. Bu şirketin ilk çözümleri özellikle iş dünyasına odaklanıyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, şunları aktarıyor: “Müşterilerimizden aldığımız ilhamla, elektrikli araç üretiminde ve ticari araç üretiminde sahip olduğumuz bilgi birikimi ile son nokta teslimatına hizmet edecek, 4’ten az tekeri olan çevreci, elektrikli bir araç üretme hayalini kurduk. İşte Rakun da böylece doğmuş oldu.

Mobilite alanındaki faaliyetlerimizi ürün geliştirme, inovasyon ve üretim kabiliyeti ile entegre ederek bir üst seviyeye taşıyoruz. Bu amaç kapsamında 100% Ford Otosan iştiraki olan Rakun Mobilite şirketimizle müşterilerimizin mobilite alanındaki ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürün ve teknolojiler geliştireceğiz.”

Ford Otosan, Rakun markası ile ilk olarak Rakun Pro 2 ve Pro 3 ile pazara çıkacak.  Bu konuda konuşan Rakun Mobilite A.Ş. Genel Müdürü Eren Atlı, “Rakun Pro 2 ve Pro 3 ile işletmeler verilen siparişlerin teslimatını güvenilir, dayanıklı ve en önemlisi %100 elektrikli, dolayısıyla ses çıkarmayan, çevreye duyarlı bir şekilde yapabilme imkânı bulacak.

Araçlarımızı ilk etapta kurumsal müşterilerle kiralama ve satış yöntemi ile buluşturacağız. İlerleyen dönemlerde ise bireysel müşterilerimizin de Pro2 ve Pro3 ile yollarda olmasını planlıyoruz. Diğer yandan bu sektörde en önemli noktalardan biri de araçların sürekli çalışır halde olması ve hızlı servis hizmeti.

Bu nedenle satış sonrası servis en çok önem verdiğimiz alanların başında geliyor. Seçili Ford binek ve hafif ticari servislerinde, hem de mobil servis hizmeti ile yerinde servis hizmeti sunacağız. Tam elektrikli Rakun Pro2 ve Pro3’ü müşterilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Otosan, Rakun markası ile geniş bir kitleye hitap edecek

Yokuş çıkma yeteneğinin özellikle elektrikli motorlarda önemli bir konu olması özelinde geliştirilen Rakun Pro2 ve Pro3, söylendiği kadarıyla 5 kW/h’lik pil paketi üzerine kuruluyor ve normal şebeke elektriği üzerinden kolaylıkla şarj edilebiliyor.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Ford Otosan Eskişehir Fabrikası’nda üretilen Rakun Pro2 ve Rakun Pro3’ün satış, pazarlama ve satış sonrası operasyonlarından Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş. sorumlu olacak. Henüz net fiyatlar verilmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın artık çok daha pahalı kablosuz kulaklık modellerinden AirPods Max