reklamı kapat

POPÜLER

Gnarbox 2.0

Fotoğrafçılara özel OLED ekranlı taşınabilir SSD [Video]

Kickstarter yenilikçi ürünleri kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Fon toplama platformunun kullanıcıların beğenisine sunduğu yeni ürün, GNARBOX 2.0 SSD adını taşıyor. Fotoğraf makineleri ve kameralara yönelik geliştirilen ürün bir yedekleme cihazı.

Fotoğrafçılara ve profesyonel video sanatçılarına hitap eden cihaz, taşınabilirliğiyle dikkat çekiyor. GNARBOX 2.0 SSD, piyasadaki diğer taşınabilir sabit disklerden farklı olarak profesyonel iş akışına hizmet eden bir mobil uygulama ekosistemiyle geliyor. 1 TB’lık depolama kapasitesine sahip olan cihaza SD kartlar takılabiliyor. SD kartlarda çekilen fotoğraflara veya videolara mobil uygulama üzerinden ulaşılabiliyor. Tek tuşla dosyalarınızı hızlı bir şekilde aktarabileceğiniz cihazın üzerinde OLED ekran yer alıyor. USB-C bağlantısına sahip olan cihaz, SD Kart yuvasını kullanarak 75 MB/s veya USB-C bağlantısıyla 450 MB/s hıza destek veriyor. Adobe Premiere, Lightroom, Dropbox, LumaFusion ve Lightroom CC gibi uygulamalarla uyumlu şekilde çalışan SSD’nin 1 TB haricinde 128 GB’lık versiyonu da bulunuyor. 2,4 GHz hızında çalışan Intel Atom işlemciden güç alan cihaz, 2 GB veya 4 GB RAM’le satın alınabiliyor. IP67 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan cihazda iki adet USB-C ve microHDMI bağlantı noktaları bulunuyor.

Özellikleriyle fark yaratan SSD’nin fiyatı ne kadar?

iOS, Android, Mac ve Windows’lu bilgisayarlarda kullanılabilen cihazın değiştirilebilir pille geldiğini söyleyelim. Cihazın 128 GB’lık versiyonunun fiyatı 299 dolar, 1 TB’lık versiyonunu fiyatı ise 699 dolar.

Video