reklamı kapat

POPÜLER

alpine, gran turismo

Fransız efsanesi önce Gran Turismo’da, daha sonra gerçek pistlerde olacak [Video]

Alpine’in Gran Turismo için geliştirdiği yeni konsept otomobili, Gran Turismo garajı için bile gerçekdışı bir görünüme sahip. Konsept Alpine, “Berlinette” olarak da bilinen Fransız üretimi efsanevi Alpine A110’den ilham alıyor.

1960’lı 1970’li yılların Le Mans yarışlarına damga vuran Berlinette gelecekte nasıl görünürdü, sorusu nihayet yanıt buldu. Ünlü otomobil yarışı oyunu Gran Turismo için yeniden yorumlanan Alpine, tavanından tekerleğine kadar fazlasıyla “fütüristik.” Otomobilin iki yanından açılan hava frenleri, karbon fiber kaplı ultra hafif gövdesi, kapı yanlarında yer alan kameraları, dikdörtgen biçimindeki direksiyon ve çok daha fazlası Alpine’i geleceğe taşıyan ince detaylar arasında.

alpine, gran turismo
Otomobil, tasarımın yanında yüksek performans özellikleriyle de dikkat çekiyor. 6.500 devirde 450 beygirlik güç üreten 5.0 litre 8 silindirli motor, Alpine’in maksimum hızını saatte 320 kilometreye çıkarıyor. Bu süper otomobili mart ayından itibaren Gran Turismo garajında görmek mümkün.

alpine, gran turismo
Fransız üretici, konsept tasarımın gerçek versiyonu için hazırlık yaptıklarını da belirtiyor. Gerçek pistlerde görebileceğimiz Alpine hakkında detaylı bilgi vermekten kaçınsalar da otomobilin gelecek sene Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması bekleniyor.

alpine, gran turismo
alpine, gran turismo
alpine, gran turismo

VİDEO

YORUMLAR