reklamı kapat

POPÜLER

Galata’da bir suikastçı: Ezio Auditore da Firenze [Video]

 - Güncelleme: 27 Mayıs 2011 18:21

Assassin’s Creed Revelations, kasım ayında PS3, PC ve Xbox 360 için piyasaya çıkacak; o vakte kadar Ubisoft bizi ufak yemler niyetine minik teaser’larla; mekanlar ve karakterler konusunda yeni bilgilerle beslemeye devam edecek. Bir kısmı 16’ıncı yüzyılın İstanbul’unda geçecek olan Revelations’ın ana karakteri yine Ezio Auditore olacak.

Oyuncuların her sene ilgiyle beklediği oyun fuarı E3’e yalnızca birkaç gün kaldı. Asıl detayların orada açıklanacağını düşünüyoruz ancak bugünlerde de Ubisoft’tan yeni oyuna dair bazı bilgiler gelmeye devam ediyor. Revelations, Assassin’s Creed II ve Assassin’s Creed Brotherhood’daki suikastçımız; gizli tarikatın en ünlü ismi Ezio Auditore ile devam ediyor yalnız bu sefer ilk oyundaki karakterimiz Altaïr’in izlerini takip ediyoruz.
Assassin’s Creed Revelations
Tarikatın geleceği ile ilgili bir anahtar niteliğinde olan beş eski mührün peşine düşen Ezio, bu tehlikeli yolculukta Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti İstanbul’a geliyor. Oyunda şehrin ismi Constantinople. Artık 50’li yaşlarına gelmiş olan Ezio’nun yetenekleri daha da gelişmiş, daha erdemli ve bilge bir suikastçı haline gelmiş. Revelations, bize yalnızca Altaïr’in bıraktığı izleri takip ettirmekle kalmıyor aynı zamanda Altaïr’i bazı bölümlerde oynanabilir bir karakter olarak da sunuyor.

Assassin’s Creed Revelations’da canlandırılan mekanlar arasında Galata, Beyazıt, Masyaf gibi tarihi yerler var. Bugüne kadar Leonardo Da Vinci ve Makyavelli gibi isimlerle yakın ilişkiler kuran Ezio, Revelations’ta henüz genç bir şehzade olan Süleyman’la tanışacak.

Bugün yayınlanan yeni fragmanı hemen aşağıda izleyebilirsiniz.