reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S6 beklenenden daha erken gelebilir

Samsung’un merakla beklenilen yeni amiral gemisi Galaxy S6, kullanıcılara sürpriz yaparak daha erken piyasaya sürülebilir.

Her yıl aşağı yukarı benzer tarihlerde raflardaki yerini alan Samsung’un Galaxy S serisinin yeni üyesinin önümüzdeki yıl mart ayında çıkış yapabileceği iddia ediliyor. Bilindiği üzere daha önce şubat ayında gerçekleştirilen Dünya Kongresi’nde (MWC) yeni modellerini sergileyen Samsung, nisan ayında bu cihazları piyasaya sürmüştü. Dolayısıyla mart ayında yeni telefonu piyasaya sürmesi halinde Galaxy S6’ya bir ay daha erken ulaşmamız mümkün olabilir.

İddianın sahibi Güney Kore merkezli haber sitesi Daum, cihazın olası özelliklerini de aktarmış durumda. Daum’a göre Galaxy S6, Note Edge’de olduğu gibi kavisli ekranla gelecek. Çözünürlüğün de Note 4’te olduğu gibi 2560 x 1440 olacağı iddia ediliyor. İşlemci cephesinde ise Snapdragon 810 kullanılacağı dile getiriliyor.

Şu anda iddiadan öteye gitmeyen bu açıklamaların doğruluğunu öğrenmek için ise Mobil Dünya Kongresi’ni beklemek gerekiyor.

Haberde kullanılan Galaxy S6’ya ait değildir.