reklamı kapat

POPÜLER

flux

Hepimizin beklediği ucuz ve kaliteli 3D yazıcı sonunda geldi [Video]

3D yazıcı teknolojisi son dönemlerde bir hayli revaçta. Ancak bu son moda teknolojiyi ortaya çıkaran cihazları, yani 3D yazıcıları uzun zamandır yalnızca uzaktan hayran hayran izlemekle yetiniyoruz. Neyse ki artık karşımızda hepimizin satın alabileceği, son kullanıcıya hitap eden bir 3D yazıcı var.

Bildiğiniz gibi günümüzdeki birçok 3D yazıcı, genellikle toplu üretim için kullanılan devasa makinelerden ibaret. Ev kullanımı için olanlarsa ya fiyat olarak yaklaşılmayacak cinsten ya da ucuz olmasına rağmen yeterince kaliteli değil. Bir Kickstarter projesi olan FLUX isimli 3D yazıcı ise söz konusu pazarın açığını kapabilecek, hepimizin ulaşabileceği türden bir cihaz olabilir.

flux
FLUX, standart 3D yazıcılardan farklı olarak, hem 3D yazıcı ve tarayıcı hem de lazer baskılayıcı olarak hizmet veriyor. Yüksek çözünürlüklü elektrik motoru kullanan FLUX, 0,05 mm katman yüksekliğinde, 18 cm boyunda ve 17 cm çapında nesneler yaratabiliyor. FLUX’ın ulaştığı maksimum yazıcı hızı ise saniyede 100 mm. Ayrıca nesnelerin oluşma esnasında ısınmayı önlemek ve pürüzsüzlüğü sağlamak için 3 adet soğutma motoru yardımcı kuvvet olarak çalışıyor. Son olarak FLUX, ortaya çıkardığı eserlerin, Bluetooth ile bağlandığı mobil cihazlar tarafından şekillendirilmesine, indirilmesine ve paylaşılmasına olanak tanıyor.

flux
Kickstarter’da kullanıcıların desteğini bekleyen 3D yazıcı, hedeflediği miktarı rahat bir şekilde geçerek şimdiye kadar 200 bin dolar fon toplamış durumda. Son kullanıcıya hitap eden FLUX’ın 400-500 dolar arasında bir fiyatla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

VİDEO