reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S6’ların bir kısmında Samsung, diğer kısmında Sony kamerası çıktı

Bir süre önce DxO Labs tarafından teste tabi tutulan ve “dünyanın en iyi kamerasına sahip cep telefonları” olarak lanse edilen Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge’le ilgili ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Yapılan değerlendirmelere göre, piyasaya sürülen telefonların bir kısmında Sony’nin, diğer kısmında ise Samsung’un sensörleri kullanılmış.

screenshots
Yeni amiral gemilerini normalde Sony’nin güçlü IMX240 sensörünü kullanarak piyasaya süren Samsung, görünüşe bakılırsa bu telefonlardan bazılarında kendi ISOCELL sensörünü kullanmış. İlk olarak birkaç gün öncesinde XDA forumlarında ortaya çıkan bu bilgi, Sammobile’ın da dikkatini çekmiş olacak ki internet sitesi bunun üzerine iki farklı kamera sensörüyle çektiği karşılaştırmalı fotoğrafları yayınlamış durumda.

Ortaya çıkan sonuca göre Sammobile’ın değerlendirmesi; IMX240 (Sony) ile çekilen fotoğrafların “daha canlı, daha derinlikli ve daha sıcak renkler sunduğu” yönünde. İnternet sitesi, yine IMX240 sensörüyle gün ışığında çekilen fotoğrafların daha gerçek renkler verdiğini belirtirken, düşük ışık koşullarında bu konuda ISOCELL’in (Samsung) daha başarılı olduğunu düşünüyor. Fotoğraf örneklerinin bazılarına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Bu arada Galaxy S6/S6 edge marka telefonunuzun hangi kamera sensörüne sahip olduğunu öğrenmek için “*#34971539#” karakterlerini girip herhangi bir tuşa basmadan bir müddet beklemek gerektiği söyleniyor. Eğer bu gerçekleşmiyorsa, bunun dağıtıcı firmanın tercihi olduğu belirtiliyor.

testtwo

testone

testfour

testthree

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Galaxy S6’ların bir kısmında Samsung, diğer kısmında Sony kamerası çıktı” için bir cevap

  1. Yasin Can Ön dedi ki:

    çok az fark var yani dikkatli bakıldıgında anlaşılıyo anca