reklamı kapat

POPÜLER

Bazı HTC One M9 modellerinde Gorilla Glass 3 kullanılmış olabilir

Geçtiğimiz günlerde One M9’un satış verilerini paylaşan ve rakamlara bakılırsa satışlardan pek de memnun olmayan HTC’nin yeni bir sorunu var gibi. İddialara göre normalde Gorilla Glass 4 ile gelmesi beklenen One M9’un bazı versiyonlarında Gorilla Glass 3 kullanılıyor.

İddianın sahibi, sızıntılarıyla ünlü isim upleaks. Birçok telefon ile ilgili bilgiyi henüz cihaz piyasaya sürülmeden sızdıran isim, bu kez HTC One M9 ile ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya attı. Söylenenlere bakılırsa One M9 cihazlarının bazılarında Gorilla Glass 4, bazıllarında ise Gorilla Glass 3 yer alıyor. Cam teknolojisindeki farklılığın ülkeler bazında mı değişiklik gösterdiği, yoksa tamamen rastgele mi olduğu bilinmiyor. Bir diğer yandan kullanıcıların hangi Gorilla Glass versiyonunun kullanıldığını anlaması oldukça zor. Bunu anlamak için cihazın ekranının çıkarılarak test edilmesi gerekiyor.


Şu anda kesin bir yargıya varmanın zor olduğu konuyla ilgili HTC’den gelen herhangi bir açıklama da bulunmuyor. Daha önce Samsung Galaxy S6‘ların bazılarında Sony, bazılarında ise Samsung sensör kullanıldığı ortaya çıkmıştı. Ancak iki sensör de birbirine denk kalitede olduğu için bu durum pek de büyük bir sorun teşkil etmemişti. Fakat HTC yeni cihazında daha düşük bir koruma sunan ekran teknolojisine yer verdiyse şirketin biraz başı ağrıyacak gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER