reklamı kapat

POPÜLER

HTC One M9 satışları hayal kırıklığı yarattı

HTC’nin geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü yeni One M9 modelinin üzerinden henüz pek uzun bir süre geçmedi. Ancak cihazın satışları ile ilgili gelen ilk veriler pek de iç açıcı görünmüyor. Tasarım anlamında radikal değişikliklere gitmeyen ve Snapdragon 810 işlemci tercihiyle akıllarda soru işaretleri bırakan One M9, HTC’nin en kötü zamanlarından birini yaşamasına neden oluyor.

Açıklanan rakamlara bakılırsa HTC, One M9’un piyasaya sürüldüğü nisan ayında geçtiğimiz yıla göre  439 milyon dolar kayıp yaşamış. Bu da şirketin son 6 yıl içerisindeki en kötü nisan ayını geçirmesine neden olmuş durumda. Bu zamana kadar 4,5 milyon One M9 sevkiyatı yapıldığı belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen One M8’in aynı dönemde 8 milyon sevkiyat gerçekleştirdiğini göz önüne alırsak satışlarda yüzde 43,57‘lik bir düşüş olduğunu söylemek mümkün.

İsmi açıklanmayan bir analist, yaptığı açıklamada, satışların bu denli düşük olmasının en büyük nedeninin Snapdragon 810 çip seti olduğunu belirtti. Analist, HTC‘nin işlemcide bulunan ısınma sorununu yeterince ciddiye almadığını ve ısınma nedeniyle inceleme sitelerinden eksi not alan cihazın bu eksisinin satışlara da yansıdığını iddia ediyor. Düşük satışların sebebini yalnızca işlemciye yüklemek ne kadar doğru bilinmez ancak Tayvanlı şirkette işlerin beklendiği gibi gitmediği ortada. Şirketin bundan sonraki politikasının ne olacağı ve One M9’un satış grafiğinin önümüzdeki dönemlerde nasıl değişeceği merakla bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“HTC One M9 satışları hayal kırıklığı yarattı” için bir cevap

  1. Aradakalan dedi ki:

    Yani bu adamlar bunu göremdiler mi arkadaş. M8 de sıfır fiyatlar tavanda iken, ikinci elleri taban yapan bir cihazın 9’unu yine faiş rakamdan çıkarmak ne demek?
    Arkadaş Apple değilsiniz siz. Sizin bir tarzınız yok. Google’ın sopası ile kavgaya giriyorsunuz zaten. Bana göre yapmanız gerekne gerçekten başarılı bir kamera sade arayüz sorunsuz Android bitti.