reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S6’nın pilini değiştirmek çocuk oyuncağı

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6 övgüleri ve eleştirileri de beraberinde getirdi. Yıllar sonra plastik kasanın yerini alan metal tasarım büyük beğeni toplarken, telefonun artırılamayan hafıza ve “değiştirilemeyen” pille gelmesi eleştiri konusu olmuştu. microSD kart konsunda söyleyecek pek fazla söz yok ancak pil konusunda çözüm basit.

Samsung’un metal kasanın altına gizlediği pile ulaşmak, hatta yerinden çıkarmak oldukça kolay. Üstelik bunu şirketin kendisi belirtiyor. Galaxy S6’nın kullanım kılavuzunda (138. sayfa) yer alan bilgiler telefonun pilinin nasıl çıkarılacağını adım adım anlatıyor. Kitapçığa göre önce SIM kartı çıkarıyoruz. Kapağı açtıktan sonra vidaları söküyoruz. Devre levhasını da çıkardıktan sonra artık pili çıkarmak mümkün. Ancak Samsung’un kullanım kılavuzunda da altını çizdiği üzere, bu işlemi telefon bozulmadığı müddetçe ve yetkili servislerden başkasına yaptırmak son derece tehlikeli. İşlem her ne kadar basit olsa da.

2015-03-09_13-48-01

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Galaxy S6’nın pilini değiştirmek çocuk oyuncağı” için 5 cevap

 1. oğuzhan Mengir dedi ki:

  Sonra garanti dışı

 2. orcunkfks dedi ki:

  bunun neresi basit lan?

 3. Oğuzhan Karaot dedi ki:

  Muhtemelen bozmak da öyle 🙂

 4. GA.SaMoVe dedi ki:

  Öyle bir haber yapılmışki sanki yedek pil takabilecekmişiz gibi.Söylecek söz bulamıyorum.Neyse performans düşünce en azından kullanıcı kendi değiştirebilir.Bu kadar basit bir şey içi servise bırakmaya gerek kalmayacak.

 5. Note 3 dedi ki:

  Digerleri cok zordu ya o yüzden bunu daha basit yapmislar.
  S6 nin piline degis dediginde degisiyor. kendiliginden .
  laf dinliyor :))