reklamı kapat

POPÜLER

Oppo’nun akıllı saati 5 dakikada şarj olacak

Pil süreleri akıllı telefonlarda bile büyük bir sorunken, konu akıllı saatler olunca pil süresi kullanıcıyı iyiden iyiye çileden çıkarabiliyor. Küçük boyutları nedeniyle uzun kullanım ömrü sunamayan saatler gün sonunu görmekte oldukça zorlanıyor. Oppo‘nun geliştirdiği söylenen akıllı saatin ise dakikalar içerisinde şarj olarak bu soruna farklı bir çözüm getireceği iddia ediliyor.

Find 7 akıllı telefonuyla şarj sorununu büyük ölçüde çözmeyi başardığını gösteren Oppo, yeni akıllı saatinde de benzer bir teknolojiyi hayata geçirmek istiyor. Find 7 modeli çok uzun şarj süreleri vadetmese de diğer telefonlara göre 4 kat daha hızlı şarj olan piliyle dikkat çekiyordu. Tamamen şarjı bitmiş olan cihazın yüzde 75 şarja ulaşması için yalnızca 30 dakikanın geçmesi yeterliydi. Söylenenlere göre Oppo’nun akıllı saatinde bu süre daha da kısalacak ve saat yalnızca 5 dakikada tam şarj olabilecek.

Oppo’nun merakla beklenen akıllı saatinin ne zaman duyurulacağı bilinmiyor. Ancak gerçekten de bu kadar hızlı şarj olabilirse akıllı saat alanında yeni bir dönem başlatacağını söylemek zor değil.