reklamı kapat

POPÜLER

Togg T10X

Gaziantep’te bir Togg T10X şarj esnasında yandı

 - Güncelleme: 07 Mayıs 2024 20:29

Bugün korkutucu ve üzücü bir gelişme yaşandı, Gaziantep’te bir Togg T10X şarj esnasında yandı. Olay sonrası araç kullanılmaz hale geldi.

Bu gelişme hemen aşağıdaki X paylaşımlarıyla gündeme geldi. Şimdilik çok fazla detayın olmadığı korkutucu olayda sanıyoruz kimse hayatını kaybetmedi, tamamen elektrikli Togg T10X ise tamamen kullanılmaz hale geldi. Elektrikli otomobil yanması elbette ilk defa olmuş bir şey değil ancak sanıyoruz T10X modeli bu konuda ilk defa gündeme geldi. Bu olaya neyin neden olduğu yüksek ihtimalle direkt olarak Togg tarafından yapılacak inceleme sonrasında belirlenecektir. Bu tarz yangınlar genelde aracın altındaki batarya paketinin ciddi bir darbe alması sonucunda oluşuyor, elbette bazen üretim sorunları da yangınla sonuçlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg T10X için en son bir kampanya paylaşımı gelmişti: “Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, T10X’i farklı finansman avantajlarıyla kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Togg, nisan ayında en donanımlı versiyon olan T10X V2 uzun menzil için başlattığı kampanyayı genişleterek sürdürüyor. Bu kapsamda T10X V2 uzun menzilin yanı sıra T10X V1 uzun menzil ve V1 standart menzil de anlaşmalı bankalarda 800 bin TL krediye %0 faiz ve 12 ay vade ödeme seçeneğiyle kullanıcılarla buluşacak.

Sınırlı sayıda T10X için geçerli olacak kampanyada dileyen kullanıcılar, 800 bin TL krediye %1,99 faiz oranıyla 30 ay vade seçeneğiyle de T10X sahibi olabilecek. T10X, yakın zamanda uzaktan (OTA- Over The Air) yüklenen yeni yazılımı 1.4.0 ile akıllı özelliklerine yenilerini ekledi. T10X kullanıcıları yeni güncelleme ile sınıfının en büyük uçtan uca bilgi eğlence ekranındaki uygulamaları artık tam ekran ve farklı renk temalarıyla kullanabiliyor. Kullanıcılar T10X’te oturum açarken manuel olarak pin girmek yerine yüz tanıma yöntemiyle oturum açabiliyor. Aynı T10X’i kullanan farklı kullanıcılar için profil bazlı kişiselleştirme hafızası da devrede.

Dört farklı profil oluşturmaya imkân tanıyan T10X, her kullanıcı profili için ana ekranda kullanılan uygulama düzeni, ayna ayarı, koltuk pozisyonu, favori radyo frekansları gibi kişiselleştirmeleri hatırlıyor. Kullanıcılar, yeni yazılımla iklimlendirme programlarını önceden planlayıp, yolculuğa çıkmak üzere T10X’lerine binmeden önce kabin ısısını diledikleri seviyeye de getirebiliyor.

T10X için Togg’un dijital platformu Trumore üzerinden 7/24 sipariş verilebiliyor. Sipariş vermek için App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden kullanıma sunulan Trumore uygulamasını indirip kimlik (ID) oluşturmak gerekiyor. T10X için bu yıl çekiliş yapılmıyor, teslimatlar sipariş sırası, konfigürasyon özellikleri ve bunlara bağlı üretim planlamasına göre hızlı bir biçimde gerçekleşiyor.”

Togg T10X yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X