reklamı kapat

POPÜLER

Geçen yılın iPhone’u, bu yılın Android’li amiral gemilerini geride bırakıyor

Donanımın güçlü olması her zaman cihazın en iyi performansı sergileyeceğini göstermiyor. 4 GB RAM’e sahip bir cihazın 2 GB RAM’le gelen bir cihazı geçmesi veya 8 çekirdekli işlemcinin çift çekirdekli işlemciden daha yüksek performans göstermesi bekleniyor ancak teknoloji dünyasında işler –her zaman– böyle yürümüyor. Eğer donanıma tam anlamıyla uyum sağlayan bir yazılım yoksa donanımın tüm gücü kullanılamıyor. iPhone 6s Plus’ın Android cihazlarla karşı karşıya geldiği bu test de bu durumu en iyi şekilde özetliyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone 6s Plus’ta çift çekirdekli işlemciye yer veriliyor ve 2 GB RAM bulunuyor. Aynı yıl piyasaya sürülen amiral gemilerinde ise 8 çekirdekli işlemciler kullanılıyor ve bazı amiral gemilerinde 4 GB RAM’e yer veriliyordu. Kendisiyle aynı yıl satışa sunulan telefonlara fark atan iPhone 6s Plus’ın 2016’da piyasaya sürülecek cihazlardan bile daha güçlü olduğu ortaya çıktı. 4 çekirdekli Snapdragon 820’nin Apple A9 karşısındaki rekabette Snapdragon 820’li yeni nesil cihazların bile A9’a yaklaşmakta zorlandığı görülüyor. Snapdragon 820’nin test sonuçlarına buradan göz atabilir ve buradan da Apple A9’un benchmark testlerinde neler yapabildiğine göz atabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Geçen yılın iPhone’u, bu yılın Android’li amiral gemilerini geride bırakıyor” için 5 cevap

 1. Sene Olmuş 2016 dedi ki:

  Tam uyum sağlayan bir yazılım varda ne oluyor ? iphone da film izleyen, ekitap okuyan, oyun oynayan görüyor musunuz ? Kimi kandırıyorlar ben anlamıyorum.

 2. mrt dedi ki:

  ben oyun oynuyom filmde izliyom uza bebe telefonun ezildi diye ağlama (eat that shit)

 3. Tim Jobs dedi ki:

  Uyandığında iPhone üzerinde 4K video edit’lediğimizi söylemeyeceğim üzülme diye. Sakın hiç kalkma uyumaya devam et. Bu güzel rüya bitmesin senin için.

 4. Sene Olmuş 2016 dedi ki:

  iphone kullananların kaçı whatsapp facebook instagram dışında uygulama kullanmayı biliyor aceba… android kullanan adam samsung televizyonu kontrol etmiyor diye ır yok diye s7 almıyor sen hangi uykudan bahsediyorsun.Böyle bilinçli tüketici gördünmü iphone da ? Tim ?

 5. Sene Olacak 2017 dedi ki:

  şu 4″ ekranlı yeni iPhone da mı yapıyorsunuz onu 🙂