reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s benchmark testinde tüm rakiplerine fark attı

Geride bıraktığımız 2015 yılında birbirinden güçlü telefonlar piyasaya sürüldü. Amiral gemisi modellerde 8 çekirdekli işlemciler, 4 GB RAM ve 2K ekran çözünürlüğü olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Android tarafında işler böyleyken Apple, iPhone 6s ile birlikte donanımsal anlamda daha temkinli adımlar attı ve çift çekirdekli işlemciyle yola devam ederken RAM kapasitesini ise sadece 2 GB’a çıkarmakla yetindi. Donanım anlamında iki taraf arasında büyük bir fark olsa da  AnTuTu’nun cihazların performanslarıyla ilgili yayınladığı liste, yüksek işlemci ve RAM değerlerinin direkt olarak performansa etki ettiği düşüncesini bir kez daha yerle bir etti.

antutu iphone

AnTuTu’da 132 binden fazla puan elde ederek farklı bir şekilde listenin başına oturan iPhone 6s‘in en yakın rakibi ise Huawei’nin amiral gemisi telefonu Mate 8 oldu. 3. sırada Çinli üretici Meizu’nun Pro 5 adlı cihazı yer alırken Apple’ın en büyük rakibi olan Samsung’un Note 5’i ise ancak 4. sırada kendine yer bulabildi. 2014’te piyasaya sürülen iPhone 6 Plus’ın Samsung’un 2015’teki üst seviye akıllı telefonları olan Galaxy Note 5 ve S6 edge+’ın hemen altında yer alması da dikkat çekti.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 6s benchmark testinde tüm rakiplerine fark attı” için 7 cevap

 1. UU dedi ki:

  Sebebi android’in işletim sisteminin karmaşıklığı olabilir mi?

 2. fanlıkkötü bişey dedi ki:

  Nexus 6p oradaki Androidlerin hepsinden daha stabil ve iyi çalışmasına rağmen mevzu Iphone olunca, “IOS süper abi yağ gibi akıyor çok hızlı” oluyor, Nexus olunca “sonuncu olmuş.” Enteresan. Yüksek işlemci ve ramin benchmark testinde direkt etki etmediğini söyleyip Nexus’un sonda olması gerçekten garip.

 3. mrt dedi ki:

  alakası yok cahil herif kaliteli işlemci farkı ve rame giden kapasitörlerin kalitesinden ve çokluğundan kaynaklanıyor aynı farkı pc de de görebiliriz ekran kartı gb artınca güzelleşmiyor sadece frekans artınca da güzellesşiyor ayrıca bant genişliği var birde

 4. mrt dedi ki:

  arkadaşım firmalar çalışıp stabil hale getirebilir bir yazılımı getirsinler de bir zahmet onca para veriyorsun buna rağmen şunu demen saçma olmus nexus sonuncu olur tabi benchmark testinde işlemciyi yoğun yük altında bırakıyor nexusta iyi işlemci yoksa biz napalım

 5. Servet Hosaf dedi ki:

  vay, bant genişliği filan öğrenmiş

 6. Hasan dedi ki:

  Karşılıklı internet sayfası açılış hızları karşılaştırıldığında Apple geç kalıyor, şimdi daha iyi benchkmark testinin bize getirisi nedir ülkece biz bu çok iyi cihazı hangi alanda kullanıcaz.

 7. fanlıkkötü bişey dedi ki:

  Her ne kadar çalışsalar da saf bir android’le aynı olamaz, stabilize konusunda gözümde iki telefon vardır, birisi Iphone diğeri Nexus, çalışma hızı olarak(günlük yaşamda bizi ilgilendiren unsurlar) yakındırlar. İşin içine başka unsurlar girdiği zaman ikisininde kendine göre + ları ve – leri mevcut. Ama şu mantık saçma, Iphone en iyisidir en hızlısıdır hiç kasmaz. Bunlar tamamen efsane olmuş şeyler, stabil olması telefonu en hızlısı yapmaz(ki hız kimin için önemli o da tartışılır). Al eline bir Iphone 4s’i birde 6s’i, aynı mı bak bakalım. Hani Iphone 4s en iyisiydi? Meğer ayarlar menüsüne girerken ne kadar da bekliyormuşsun da haberin yokmuş değil mi? Ama pazarlama böyle bi’ şey işte. Türkiye’de ben kalkıpda benchmark testine göre telefon almam. Dediğim gibi standart bir kullanıcı için stabilizesine bakarım ki günlük hayatta ve uzun vadede beni ilgilendiren kısım budur, ondan sonra fiyatına bakarım ondan sonra kamera,tasarım, hoparlör vs vs. Benchmark testinde 1. çıktı diye 3500tl bayılamam, giderim 2000tl ye hemen hemen aynı stabillikte çalışan, aynı süre beni idare edecek olan ve hatta beni ilgilendiren kısımlarda çok daha fazlası olan Nexus 6p yi alırım.

  Nexus’da iyi işlemci(Google kendi işlemcisi) olmamasının tek sebebi android pazarını baltalamamak istememesidir. En iyi tasarım, donanım ve yazılıma sahip telefonu üretseler diğer android telefonları kim alır? Üretemezler mi ? Ağzını bile kırarlar. Iphone’un krallık devri eskisi kadar sağlam değil.

  Ki yanlış hatırlamıyorsam Google kendi işlemcisini üretmek için çalışmaya başlamıştı.