reklamı kapat

POPÜLER

Gelecek nesil Xbox’ta oyunları başlatmak için internet bağlantısı gerekecek

Kotaku‘nun iddiasına göre Xbox 360‘ın yerini alacak gelecek nesil Xbox’ta (büyük bir ihtimalle Xbox 720) her zaman online olmanız gerekiyor. 2013 yılının sonlarında ya da 2014’ün başında PlayStation 4‘ün karşısına çıkması beklenen oyun konsolunun internet bağlantısının olmadığı durumlarda oyun ve uygulamaları çalıştırmayacağı ifade ediliyor.

Durango kod adlı oyun konsolunun internet bağlantısının kesilmesi ya da yavaşlaması durumunda  oynadığınız oyunu 3 dakika askıya alacağını, böyle bir durumla karşılaşılması durumunda ise bağlantı sorunu gidericinin devreye girip sorunu çözmeye çalışacağı söyleniyor. Sorunun düzelmemesi durumunda ise hata raporu oluşturalacağı ifade ediliyor. Bu iddiaların bir benzeri PlayStation 4 için de yapılmış, Sony’nin iki ay önce PlayStation 4’ü resmi olarak duyurusunu gerçekleştirdikten sonra bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmıştı.

Microsoft, bu özelliği kullanması durumunda korsan oyun sektörüne büyük bir darbe indirmiş olacak.  11-13 Haziran‘da Los Angelas’ta düzenlenecek olan E3 Oyun Fuarı‘nda görücüye çıkması beklenen oyun konsolunun teknik detayları arasında AMD’nin 1,6 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli x64 işlemci, D3D11.x 800MHz grafik çözümü ve 8 GB DDR3 RAM yer alması bekleniyor.