reklamı kapat

POPÜLER

Gelmiş geçmiş en başarısız Android cihazlar

Temelleri Android Inc. tarafından atılan, daha sonra Google ve Open Handset Alliance işbirliğiyle geliştirilen mobil işletim sistemi Android, yıllar içinde binlerce farklı cihaza ev sahipliği yapan dev bir ekosisteme dönüştü. Samsung’dan Nokia’ya, HTC’den Sony’ye birçok dev isim zamanla bu ekosistemin önemli tedarikçileri arasında yer aldı. Farklı kullanıcı kitlelerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen bu Android cihazlardan kimi bunu başardı, kimiyse adını bile doğru düzgün duyuramadan tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. En büyük hayal kırıklığını ise büyük umutlarla geliştirilen veya piyasada büyük işler başarması beklenen ancak yüzüne bile bakılmayan cihazlar yarattı. Biz de o cihazlardan bazılarını sizin için derledik.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Gelmiş geçmiş en başarısız Android cihazlar” için 4 cevap

 1. Hüseyin EROL dedi ki:

  Açık kaynak yazılımla 2000-3000 liralık HTC ya da Samsung kullanmak pratiklik değildir. Pratiklik mobil ortamda Windows Mobile ile bitti. Kafana sıçayım Microsoft..

 2. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Nokia X microsoft projesi değildi zaten. Çok ucuz fiyata akıllı telefon sunalım temalı bir girişim oldu. Nokia X projesinden zarar etmediğini açıklamıştır.

 3. Mustafa Akkaş dedi ki:

  Amazon Firephone, android işletim sistemi kullanmıyor. FireOS diye işletim sistemi var. Tutulmamasının nedeni de bu zaten.

 4. Ateş Bey dedi ki:

  Fire Phone Android işletim sistemiyle çalışıyor. Özelleştirerek daha da saçması kısıtlayarak geliştirdikleri “arayüze” Fire OS adını verdiler. Android uygulamaları ön yüklü gelmesine rağmen bu saçmalığın önüne geçemedi ve görüldüğü üzere hala tüketici Fire Phone’un Android kullandığını kabul edemedi.