reklamı kapat

POPÜLER

Gerçek boyutlu mobilya inşa eden devasa LEGO parçaları

Küçükken büyük hayallerimizi belki de en çok LEGO parçalarıyla gerçekleştirmişizdir. Büyüdükçe içindeki çocuğu öldürmeyen, aksine hem hayallerini hem de çocuk ruhunu büyüten biri, birçoğumuzun hayalini gerçeğe dönüştürdü: Devasa LEGO parçalarıyla gerçek boyutlu eşyalar üretmek.

Arnon Rosan isimli hayalperestin kurduğu EverBlock firması tam olarak bunu yapıyor. 14 farklı renkte tam, orta ve küçük boylu Lego parçalarıyla masa, koltuk, kitaplık, yemek takımı gibi birçok mobilya doğal boyutlarında inşa ediliyor. Polipropilen parçalar birbirine geçme ve sağlamlık açısından da hiçbir sorun teşkil etmiyor. Bildiğimiz LEGO parçalarının çok daha büyük versiyonlarını hayal edin. EverBlock basitçe LEGO parçalarıyla “evcilik” oynuyor.

Şimdilik mobilya üreten şirketin hedefi tahmin edebileceğiniz üzere gerçek bir ev üretmek. Şimdilik tasarım ve planlama aşamasında olan bu hayalin de bir şekilde gerçeğe dönüşeceğine şüphemiz yok. EverBlock’un şimdiye kadar gerçekleştirdiği çalışmalara buradan ulaşabilir, şirketin LEGO aracıyla kendi yapılarınızı ise buradan oluşturabilirsiniz.