reklamı kapat

POPÜLER

Getty Images ve Nvidia duyurdu: "Generative AI by iStock"

Getty Images ve Nvidia duyurdu: “Generative AI by iStock”

Getty Images ve Nvidia, CES 2024 fuarı kapsamında stok fotoğraf özelinde “Generative AI by iStock” duyurusunu geçti.

Stok fotoğraf devlerinden Getty Images ve yapay zeka konusunda inanılmaz bir seviyede olan ekran kartı devi Nvidia, Generative AI by iStock ile spesifik olarak stok fotoğraf üretimi için tasarlanan bir metinden görüntüye görsel oluşturma platformu duyurdu. Nvidia’nın Picasso modelini merkeze aldığı aktarılan platform, en basit haliyle kişilerin sadece yazarak kendi stok fotoğraflarını oluşturmasına imkan tanıyor. Getty’nin ve iStock’un stok fotoğraf kütüphanesinden eğitilen görsel seti üzerinden üretim yapan ve bu sayede telif haklarını çiğnemeyerek çalışan sistem, Getty’nin baş ürün sorumlusu Grant Farhall’a göre sık sık stok fotoğraf bulmaya ihtiyaç duyan küçük ve orta ölçekli işletmelere odaklanıyor. Sistemin fiyatlandırması söylendiği kadarıyla 100 girdi için 14,99 dolar seviyesinde yer alıyor ve her girdi dört farklı görsel yani sonuç oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nvidia bugün başka bir ortaklık da duyurdu. Kaçıranlar için firma, CES 2024 kapsamında sadece SUPER serisi yeni ekran kartlarını tanıtmadı. Firma aynı zamanda Twitch ve OBS ile bir araya gelerek bu ayın sonunda beta olarak kullanıma sunulacak olan yeni bir yayın özelliğini de duyurdu. Bu RTX ve GTS serisi ekran kartı sahiplerine sunulacak özellik, aktarıldığı kadarıyla yayıncıların Twitch’e farklı çözünürlük ve kalite seviyelerinde eşzamanlı yayın iletmesine olanak tanıyacak.

Bu altyapı partner olmayan yayıncıların birden fazla çözünürlük ve kalite seviyesinde yayın yapmasına da olanak tanıyacak, bunun faydası izleyicilerin daha akıcı / kaliteli bir izleme deneyimi elde etmesi olarak geriye dönecek. Bu altyapıyı denemek isteyen yayıncılar, bugün itibarıyla kişisel yayın araçları paneli üzerinden beta test katılımında bulunabiliyor. Twitch bu arada RTX 40 serisi ekran kartlarında 4K ve AV1 yayın denemeleri de yapıyor, esas bu konu uzun zamandır büyük bir merakla bekleniyor.

Nvidia haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition