reklamı kapat

POPÜLER

Gmail LOG Tasarım

Gmail’in web sürümündeki emoji sistemi daha iyi hale getirildi

İnternet devi Google çalışmaları sürdürüyor. Örneğin bugün web için Gmail özelinde emoji sistemi daha iyi hale getirildi.

Gmail’in web sürümünde yapılan güncelleme ile beraber artık kullanıcılar el hareketleri veya insan içeren emojilerin cilt tonu veya cinsiyet tercihi direkt olarak seçim aşamasında ayarlayabiliyor. Daha önce buna izin vermeyen firma, güncelleme ile süreci olması gerektiği gibi doğru hale getiriyor, altyapının yakında herkese açılması bekleniyor. Bundan önce Google Gmail için “emoji tepki sistemi” kullanıma almaya başlamıştı. Gmail için emoji tepki sistemi bir süredir aktif olarak iOS ve Android tarafında geliştirme aşamasında bulunuyordu. Geçtiğimiz ay ise sistem ilk olarak Android tarafında herkese açıldı. Bu bazı kişilerin hoşuna gidecek ve yakında iOS tarafına da gelecek özellik, e-postalara cevap atmak yerine emoji ile tepki bildirilmesine imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk aşamada 20 farklı emoji tepkisi sunuluyor ve bazı emoji tepkileri şifrelenmiş mesajlarda ya da büyük gruplarda kullanılamıyor. Emoji tepki sistemini 20’den fazla kişinin dahil olduğu e-postalarda kapatan Google, emoji tepkilerini e-postaların en altına koyuyor, seçilen emoji tepkisi 30 saniye içerisinde kaldırılabiliyor.

Bu özellik uzun süredir rakip Microsoft Outlook içerisinde sunuluyor. Microsoft kendi altyapısı için şu açıklamayı yapıyor: “Outlook içinde aldığınız bir e-postaya hızlı bir tepki göndermek istiyor, ancak yalnızca başparmak göndermek için e-posta yanıtının tamamını oluşturmak istemiyor musunuz? Outlook tepkiler yardımcı olmak için burada!” 

Google ve Gmail adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER